Marcin Przydacz: akcja "LOT do domu" będzie prowadzona dopóki będzie taka potrzeba

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:27
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz na antenie Programu 3 Polskiego Radia powiedział, że akcja "LOT do domu" będzie prowadzona, dopóki będzie taka potrzeba. Do tej pory na stronie lotdodomu.com zarejestrowało się 30 tysięcy osób, a 5 tysięcy już wróciło do kraju.
Audio
  • Marcin Przydacz o bieżącej sytuacji na polu walki z koronawirusem (Salon polityczny Trójki)
Marcin Przydacz
Marcin PrzydaczFoto: PR

Marcin Przydacz zapowiada, że akcja będzie prowadzona do odwołania. Wiceminister zachęca jednak, aby w pierwszej kolejności Polacy chcący przedostać się do kraju korzystali z transportu kołowego.

koronawirus 1200 pap.jpg
Świat i Europa w obliczu koronawirusa. Najnowsze informacje

Marcin Przydacz mówi, że w najpierw organizowane są loty z miejsc najbardziej z zagrożonych i zachęca, aby Polacy przedostawali się do tych lotnisk, z których najczęściej latają samoloty.

– W Azji południowo-wschodniej to na przykład Bangkok czy Delhi, żeby nie czekać w małych portach lotniczych – mówi gość "Salonu politycznego Trójki".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

"Ceny lotów są zryczałtowane"

Wiceminister zaznacza, że ceny lotów są zryczałtowane i możliwie najniższe. Ceny biletów powrotnych dla kierunków europejskich wahają się w granicach 400-800 złotych. Dla Azji i Stanów Zjednoczonych ceny są w graniach 1200-2000 zł.

Na dziś przewidziane są rejsy do Warszawy m.in z: Colombo, Londynu, Malagi, Tibilisi, Malty, Dublina, Chicago, Nowego Yorku, Toronto czy Tel-Awiwu.

Więcej w całym nagraniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Przydacz (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 17.03.2020
Godzina emisji: 8.45

kad/ml

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:52
– W każdym województwie jest przynajmniej jeden szpital zakaźny. Czekają one już na przyjęcie pierwszych pacjentów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń