"Staramy się szybko reagować". Łukasz Schreiber nie wyklucza kolejnych rozwiązań po "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 08:45
– Chcemy, by "tarcza antykryzysowa" zawarła się w jednym projekcie ustawy, także ze względu na prace Sejmu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
Audio
  • Łukasz Schreiber o "tarczy antykryzysowej" (Salon polityczny Trójki)
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: PR

W piątek rząd ma zakończyć pracę nad specustawą w sprawie "tarczy antykryzysowej". Ma ona pomóc przedsiębiorcom ponoszącym straty przez koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że dziś projekt zostanie przekazany prezydentowi i Radzie Dialogu Społecznego. W przyszłym tygodniu ma się nim zająć rząd.

Czytaj więcej
shutterstock_pieniądze 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy i firmy

Celem pakietu jest niezwłoczne wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą negatywne skutki pandemii i wywołanej przez nią recesji dla polskich pracowników i przedsiębiorstw.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

"Pieniądz jest potrzebny na rynku"

Łukasz Schreiber poinformował, że prowadzone są prace, by rząd mógł podejmować tego typu decyzje zdalnie. – Chcielibyśmy, by rząd pracował w formie wideokonferencji. Są tu być może potrzebne zmiany w prawie. Istnieje jednak możliwość przyjmowania projektów ustaw obiegiem – podkreślił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Minister zaznaczył również, że projekt ustawy o "tarczy kryzysowej" jest w finalnej fazie przygotowań i we wtorek ma się nim zająć Rada Ministów. – Taki jest nasz plan – dodał.

Gość radiowej Trójki stwierdził jednak, że po "tarczy antykryzysowej" mogą pojawić się kolejne specustawy, które będą miały ograniczać gospodarcze skutki pandemii koronawirusa. – Staramy się reagować tak szybko, jak to tylko możliwe – powiedział Łukasz Schreiber.

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów podkreślił też, że rząd robi wszytko, by mimo pogarszającej się sytuacji ekonomicznej kontynuować politykę prospołeczną. – Pieniądz jest potrzebny na rynku. Wszystkie kraje, nawet te najbardziej wolnościowe, proponują rozwiązania, które utrzymują środki na rynku – zauważył minister.

Czytaj więcej
Marlena Maląg 1200.jpg
Minister rodziny: wszystkie programy społeczne będą realizowane

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Schreiber (minister w KPRM, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów
Data emisji: 20.03.2020
Godzina emisji: 8.14

jp/ml

Czytaj także

"Dotyczy każdego, bez względu na skalę działalności". Minister rozwoju o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 16:30
- Ten pakiet, ta "tarcza antykryzysowa" dotyczy dziś każdego pracownika i przedsiębiorcy, bez względu na skalę jego działalności - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przedstawiciele rządu na konferencji prasowej zaprezentowali działania, które mają wspomóc polskie firmy w trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: wszystkie programy społeczne będą realizowane

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 08:05
- Chcę uspokoić nasze rodziny, także te z małymi dziećmi, ale i seniorów. Świadczenie 500+, Dobry Start, ale także 13. emerytura będą wypłacane. Budżet jest do tego przygotowany – powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny.
rozwiń zwiń