Stanisław Karczewski: potrzebne jest, by jak najszybciej docierały do nas informacje i zalecenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:52
– Część Polaków nie uświadamia sobie sytuacji. Widzimy niefrasobliwość wielu osób – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który przebywa na kwarantannie.
Audio
  • Stanisław Karczewski: nie należy dopuszczać do zgromadzeń, a Sejm to nie tylko posłowie, ale ponad 1000 osób (Salon polityczny Trójki)
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: PR

Gość radiowej Trójki wyjaśnił, że widać również niefrasobliwość wielu włodarzy i ważnych osób w kraju. – Myślę jednak, że ta informacja i świadomość dociera do nas, jak bardzo groźna jest ta choroba i jak jest zaraźliwa – podkreślił marszałek Senatu.

koronawirus-kwarantanna-pap-1200.jpg
Zobacz, co wolno zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa

Dramat Włoch i Hiszpanii

– Musimy nie dopuścić do tego, co dzieje się w Hiszpanii czy we Włoszech – podkreślił Stanisław Karczewski. Dodał, że widać w relacjach medialnych jak dramatyczna jest tam sytuacja. – Przecież tam systemy opieki zdrowotnej stoją na bardzo wysokim poziomie. Można było te państwa stawiać za wzór, jak służba zdrowia powinna funkcjonować, a sobie nie radzi, ma olbrzymie kłopoty – dodał polityk PiS.

Zapytany o decyzję odnośnie obrad Sejmu, który ma pracować częściowo zdalnie, Karczewski wyjaśnił, że "w każdym miejscu, w którym można w ten sposób prowadzić spotkania, powinno się to robić". – Nie należy dopuszczać do zgromadzeń, a Sejm to nie tylko posłowie, ale osoby towarzyszące – to ponad 1000 osób – podkreślił wicemarszałek Senatu.

– Popieram marszałek Elżbietę Witek i jej decyzję. Wszyscy powinniśmy postąpić w sposób jaki zaproponowała pani marszałek. Mówię to w przypadku Sejmu i Senatu. Mam nadzieję, że niebawem odbędzie się posiedzenie Senatu i będzie przeprowadzone podobnie, jak posiedzenie Sejmu – powiedział Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 7.44

pg/ml

Czytaj także

Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 00:39
- Kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości - napisał premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy MEN. Nauczanie na odległość już obowiązkowe

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:00
Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej w tej sprawie. Wcześniej MEN tylko zalecało, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z koronawirusem. Szef MON: naszym celem jest uniknięcie włoskiego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:50
- Wprowadzenie rygorów dotyczących ograniczeń w przemieszczaniu się ma służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chcemy uniknąć włoskiego scenariusza - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń