Robert Biedroń: to, że KO i Konfederacja nie chcą, by Sejm pracował zdalnie, jest dla mnie niezrozumiałe

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:02
– Nie rozumiem PO, zwłaszcza, że w Parlamencie Europejskim poparli wniosek o zmianę regulaminu. To kontynuacja opozycji totalnej. Dziś wrogiem jest koronawirus, który nie ogląda się na interesy partyjne. – powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia prezes partii Wiosna i kandydat na prezydenta Robert Biedroń.
Audio
  • Robert Biedroń: walka z koronawirusem jest ponad interesy partyjne (Salon polityczny Trójki)
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: PR

W czwartek o godz. 14 rozpocznie się posiedzenie Sejmu. Pierwszego dnia posłowie zajmą się zmianą regulaminu, która ma zezwolić na głosowanie zdalne. Będą oni pracowali w kilku salach. Klub KO i koło Konfederacji nie zgodziły się na wtorkowe ustalenia Prezydium Sejmu, by głosowanie nad zmianami regulaminu Izby, również odbyło się częściowo drogą zdalną.

Biedroń powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że jest "rozczarowany totalną opozycją, którą dzisiaj reprezentują takie siły jak Platforma Obywatelska".

– Dla mnie roczarowujące jest, że w Parlamencie Europejskim Platforma Obywatelska podjęła razem z innymi wszystkimi siłami politycznymi jednogłośną decyzję o tym, że będziemy pracowali zdalnie, że będziemy głosowali zdalnie, w przypadku Polski wygrał cynizm polityczny, wygrały rozgrywki partyjne nad zdrowiem i bezpieczeństwem Polek i Polaków – powiedział Biedroń.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  


jadwiga emilewicz east news 1200.jpg
Minister rozwoju: rząd uzgodnił "tarczę antykryzysową". Trwają konsultacje z opozycją

Zaznaczył, że na rozpoczynające się w czwartek posiedzenie Sejmu przyjadą oprócz posłowie, także asystenci i obsługa. – To wielkie ryzyko, którego nie trzeba było ponosić. To ryzyko, które służy w mojej ocenie tylko i wyłącznie temu, żeby posłowie PO mogli trochę pokrzyczeć, mogli zrobić konferencję prasową, a nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, z racjonalnym myśleniem, z byciem merytoryczną opozycją – stwierdził Biedroń.

Zmiana Regulaminu Sejmu ma dotyczyć już piątkowych obrad, podczas których posłowie mają zająć się rządowym projektem tzw. pakietu antykryzysowego, który powstał w związku z sytuacją wokół epidemii koronawirusa.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytył audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Robert Biedroń (prezes partii Wiosna i kandydat na prezydenta)
Data emisji: 26.03.2020
Godzina emisji: 7.45

IAR/ml

Czytaj także

"Naciski społeczne, a nie mandaty". Poseł PiS o zachowaniu dyscypliny w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 10:21
- Nie jestem za tym, by za brak zdyscyplinowania w czasie kwarantanny karać mandatami, ale za tym by Polacy wzajemnie siebie pilnowali - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. Gościem programu był też poseł Lewicy Andrzej Rozenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:10
- Mówię to ze smutkiem, ponieważ taka jest prawda. Nawet w obliczu takiej tragedii, jaką teraz mamy, Platforma bawi się w politycznej piaskownicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Daniel Milewski, komentując zablokowanie zdalnego posiedzenia Sejmu. Gościem "Debaty Jedynki" była również posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
rozwiń zwiń