Michał Dworczyk: nie przewidujemy poważnych zmian w obowiązujących zasadach bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 08:05
– Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ogłoszone zostaną informacje o regulacjach, które będą obowiązywały w trakcie i po świętach. Jutro premier przedstawi te informacje – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • Michał Dworczyk o możliwości nowych obostrzeń i głosowaniu korespondencyjnym (Salon polityczny Trójki)
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR

Szumowski 1200.jpg
Minister zdrowia: staramy się, by maksymalnie dużo sprzętu docierało do wszystkich szpitali

Premier Mateusz Morawiecki ogłosi jutro informacje o regulacjach sanitarnych, obowiązujących w czasie świąt, i o egzaminach w szkołach. Zapowiedział to szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Mówił on w Programie III Polskiego Radia, że jutro zbierze się rządowy zespół kryzysowy. Minister dodał, że część ograniczeń zostanie wydłużona, ale rząd nie przewiduje na razie poważniejszych zmian.

– Rząd codziennie podejmuje decyzje w tej sprawie na podstawie opinii ekspertów i lekarzy, zgodnie z rozwojem sytuacji. Premier Mateusz Morawiecki ogłosi jutro regulacje na czas świąt i na okres po świętach – mówił.

Kwestia wyborów prezydenckich

budka 1200 pap.jpg
"Będziemy pracować nad tym, by nie dopuścić do wyborów w maju". Borys Budka o ustawie PiS

Odpowiadając na pytanie, czy jest decyzja w sprawie zwiększenia liczby wiernych, mogących uczestniczyć w nabożeństwach, Michał Dworczyk powiedział, że na razie obowiązują dotychczasowe rozwiązania. W nabożeństwie może uczestniczyć pięć osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślił, że konieczne jest uchwalenie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich. W Programie Trzecim Polskiego Radia tłumaczył, że ostateczna decyzja o dacie ich przeprowadzenia będzie zależała od rozwoju pandemii w Polsce.

Sejm w poniedziałek wieczorem uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 roku mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przepisy stanowią też, że w stanie epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawą zajmie się teraz Senat.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 8.04.2020
Godzina emisji: 7.45

IAR/ml

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:52
– W każdym województwie jest przynajmniej jeden szpital zakaźny. Czekają one już na przyjęcie pierwszych pacjentów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba bezwzględnie wesprzeć firmy i pracowników". Ekonomista o skutkach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:52
- W środowisku eksperckim istnieje konsensus, w ciągu najbliższych tygodni należy zagwarantować płynność finansową nie tylko firmom, ale poszczególnym obywatelom, zwłaszcza tym, którzy nie mają stałego źródła przychodu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski, dyrektor programowy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wywołała lokalny kryzys". Michał Dworczyk o zawieszonej b. poseł PiS

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 10:30
- Wszystko wskazuje na to, że Bernadeta Krynicka uległa nadmiernemu niepokojowi - ocenił Michał Dworczyk. Szef KPRM ocenił, że pracownica szpitala w Łomży i była poseł PiS "doprowadziła do sytuacji, która wywołała lokalny kryzys".
rozwiń zwiń