Piotr Müller: jutro, pojutrze decyzje ws. zdjęcia pierwszych ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 08:03
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że w ciągu najbliższych dwóch dni będą zapadać decyzje w sprawie zdejmowania pierwszych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Wyjaśnił, że ostateczne zostaną podjęte po tym, jak spłyną dane dotyczące zachorowań w okresie wielkanocnym.
Audio
  • Piotr Müller: decyzje dot. "luzowania" gospodarki będą zapadały w środę lub czwartek (Salon polityczny Trójki)
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Polskie Radio

– W niedzielę odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i decyzje o luzowaniu gospodarki będą podejmowane w najbliższych dniach. Najpierw muszą jednak spłynąć dane po świętach – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller we wtorkowym "Salonie politycznym Trójki".

eastnews michał wójcik 1200.jpg
Michał Wójcik: opozycja nie chce przeprowadzić wyborów z powodów czysto politycznych

Zdaniem gościa Programu 3 Polskiego Radia, ogłoszenie optymistycznego wariantu i wycofywanie się z niego jest zawsze ryzykiem. – Najpierw trzeba się dowiedzieć jakie są dane dotyczące zachorowań. Po tym łatwiej będzie podejmować decyzje – stwierdził rzecznik rządu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Piotr Müller powiedział, że w pierwszej fazie rozpatrywane będą decyzje w sprawie zdjęcia ograniczeń związanych z limitem osób przebywających w sklepach. – One oczywiście pozostaną, ale być może będą realizowane w inny sposób – dodał rzecznik rządu.

Inna z pierwszych decyzji dot. poluzowania restrykcji dla obywateli – jak zaznaczył Piotr Müller – będzie dotyczyć umożliwienia aktywności w lasach i parkach.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u 260 kolejnych osób. Łącznie w Polsce potwierdzono 6934 przypadków zachorowania. Zmarło w sumie 245 osób z potwierdzonym wirusem. Najnowsze dane resort zdrowia ma podać  po godz. 10.00.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 14.04.2020
Godzina emisji: 7.45

mg


Czytaj także

"Widzimy, które mechanizmy są potrzebne". Wiceminister rozwoju o tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:50
- 1 kwietnia uruchomiliśmy specjalny portal i dzięki niemu widzimy w jednym miejscu, które z proponowanych mechanizmów tarczy antykryzysowej cieszą się największą popularnością - mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: każdy fake news może mieć nieobliczalne skutki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 08:43
– Politycy to wykorzystują do narracji politycznych, ale media powinny się koncentrować na zadaniach edukacyjno-instruktażowych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych o sytuacji podczas pandemii koronawirusa i roli mediów w tym okresie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: egzamin ósmoklasisty i matury najwcześniej w czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 18:00
– Ze względu na zagrożenie epidemiczne musimy przedłużyć zawieszenie tradycyjnego funkcjonowania szkół do 26 kwietnia – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń