Krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych: głosowanie korespondencyjne bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 08:25
– Wybory wynikają z kalendarza. Jeżeli chodzi o sprawy epidemiologiczne, to można wprowadzić głosowanie, które zmniejszy ilość zakażonych do minimum – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych.
Audio
  • Prof. A Horban o wyborach korespondencyjnych (Salon polityczny Trójki)
Prof. Andrzej Horban
Prof. Andrzej HorbanFoto: mazovia.pl/mat. prasowe

Krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych profesor Andrzej Horban powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że głosowanie korespondencyjne jest bezpieczne. Profesor, który był gościem Salonu Politycznego Trójki, dodał, że ci, którzy obawiają się koronawirusa, mogą przedsięwziąć dodatkowe środki ostrożności.


siemoniak tomasz sygnały-030320-1200.jpg
Tomasz Siemoniak: wybory to nie tylko sam akt głosowania

– Jeżeli ktoś się bardzo boi – może otworzyć kopertę, używając rękawiczek. To wystarczające zabezpieczenie. To, co jest w środku, będzie absolutnie bezpieczne. Dotyczy to osób super ostrożnych, którym się wydaje, że to może być w jakiś sposób zakaźne. Praktycznie biorąc – z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba – te pakiety są bezpieczne – mówił w Polskim Radiu krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Profesor Andrzej Horban podkreślił, że uczestnictwo w wyborach niesie ze sobą takie samo narażenie na infekcję, jak zakupy żywności, które robimy praktycznie każdego dnia. Zaapelował o przestrzeganie zaleceń sanitarnych Ministerstwa Zdrowia, które pozwalają skutecznie zmniejszyć ryzyko zakażenia podczas wykonywania codziennych czynności i kontaktowania się z ludźmi.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: prof. Andrzej Horban (krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych)
Data emisji: 28.04.2020
Godzina emisji: 7.42

IAR/ml

Czytaj także

"Ta pomoc służy przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy". Premier o tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:00
- Tarcza antykryzysowa i tarcza finansowa mają służyć przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy. Ostatnie zmiany na rynku obligacji i opinie w raportach instytucji finansowych świadczą, że Polska prowadzi działania we właściwy sposób - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy plan Marshalla dla Europy. Propozycja premiera na odbudowę gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 00:32
- Nie możemy pozwolić na to, żeby amerykańskie czy chińskie firmy podbiły Europę. Musimy bronić firm europejskich - przekonuje premier Mateusz Morawiecki i proponuje europejskim partnerom nowy, współczesny plan Marshalla. 
rozwiń zwiń