"Porozumienie jest i pozostanie w Zjednoczonej Prawicy". Adam Bielan o sporze w obozie rządzącym

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:45
– Większość polityków ugrupowania Jarosława Gowina chce pozostać w Zjednoczonej Prawicy. Są jednak i miłośnicy PSL oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan, europoseł PiS i rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.
Audio
  • Adam Bielan o podziałach w Porozumieniu (Salon polityczny Trójki)
Adam Bielan
Adam BielanFoto: PR

Przyszły tydzień będzie jednym z najważniejszych w polskiej polityce od lat. Ważą się bowiem losy ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego. Zjednoczona Prawica jest podzielona w tej sprawie. Przeciwko takim zapisom jest bowiem Jarosław Gowin, szef Porozumienia, i inni członkowie tego ugrupowania. 

1200 Kaleta .jpg
Sebastian Kaleta o działaniach opozycji: torpedowanie praw wyborczych Polaków

– Nie istnieje w tych wyborach możliwość fałszowania głosów. Między innymi dlatego karty do głosowania drukowane są przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych – powiedział Bielan.

– Pamiętajmy również, że kradzież pakietu do głosowania nie oznacza możliwości oddania głosu. Chodzi o to, że każdej takiej karcie towarzyszy oświadczenie, w którym należy podać numer PESEL. A nawet jeśli doszłoby do kradzieży karty i tożsamości wyborcy, to jest to poważne przestępstwo – dodał. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Koronawirus a wybory korespondencyjne. Eksperci wskazują, że są bezpieczne

"Większość polityków Porozumienia chce pozostać w Zjednoczonej Prawicy"

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy odniósł się również do podziałów w Zjednoczonej Prawicy. – W Porozumieniu toczy się spór polityczny. W partii są miłośnicy PSL i Władysława Kosiniaka-Kamysza i to wyraźnie widać – ocenił Bielan. 

Dodał jednak, że większość polityków ugrupowania Jarosława Gowina chce pozostać w Zjednoczonej Prawicy. 

Więcej w całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (rzecznik sztabu Andrzeja Dudy)
Data emisji: 30.04.2020
Godzina emisji: 8.13

ka

Czytaj także

Nowy spot sztabu Andrzeja Dudy. Przypomniano postulaty PO ws. prywatyzacji szpitali

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 15:44
- Apelujemy do wszystkich kandydatów w wyborach prezydenckich, żeby jasno odpowiedzieli wyborcom, czy zgadzają się na prywatyzację szpitali - mówił podczas konferencji prasowej Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy. W czasie konferencji przedstawiono również spot, w którym przypomniano wypowiedzi polityków PO na temat prywatyzacji służby zdrowia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostanie przedstawiony w najbliższych dniach". Bielan o programie wyborczym prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 09:30
- Program wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy zostanie przedstawiony w najbliższych dniach - poinformował rzecznik jego sztabu Adam Bielan. Jak podkreślił, prezydent chce obronić wszystkie dotychczasowe "zdobycze socjalne".
rozwiń zwiń