Janusz Kowalski: sytuacja epidemiczna w kopalniach jest opanowana

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 08:21
– W śląskich kopalniach pojawiły się ogniska wirusa. Sytuacja jest monitorowana przez służby sanitarne i Ministerstwo Aktywów Państwowych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych.
Audio
  • Janusz Kowalski o sytuacji epidemicznej w kopalniach (Salon polityczny Trójki)
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PAP/Rafał Guz

– Ponad 400 pracowników Polskiej Grupy Górniczej ma koronawirusa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Janusz Kowalski. Chodzi między innymi o pracowników kopalń: "Jankowice", "Murcki-Staszic", "Sośnica" i "Marcel" na Śląsku.

– Podejmowane są wszystkie kroki, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że to niebezpieczeństwo zostanie zażegnane. W większości kopalń nie ma ognisk – powiedział gość audycji. Wiceminister Kowalski mówił, że sytuacja jest monitorowana przez jego resort, a osobisty nadzór objął minister Jacek Sasin. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister Kowalski nie wykluczył kolejnych decyzji, jeśli zagrożenie koronawirusem będzie dotyczyło także innych kopalń. – Podejmujemy decyzje, by produkcja nie była wstrzymywana. Jeśli dojdzie do zagrożenia bezpieczeństwa górników, podejmowane będą decyzje. W najbliższych dniach będziemy analizować tę sytuację – wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Janusz Kowalski (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 8.05.2020
Godzina emisji: 7.42

IAR/ml

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Eksperci: w kampanii wyborczej bardzo ważne są emocje

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 18:40
– Każde paliwo do ataku zostanie wykorzystane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia dr Sergiusz Trzeciak, specjalista ds. marketingu politycznego. – Niefortunne wypowiedzi mogą wpłynąć poważnie na wyniki głosowania – stwierdził z kolei dr Andrzej Anusz, były polityk, historyk specjalizujący się w dziejach najnowszych.
rozwiń zwiń