Jadwiga Emilewicz: Ministerstwo Rozwoju jest otwarte na rozmowy i postulaty

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 08:30
– O proteście przedsiębiorców dowiedziałam się z mediów. Do Ministerstwa Rozwoju nie zgłosił się żaden z protestujących. Deklarowałam w sobotę, że jeśli chcą oni realnie rozmawiać, Ministerstwo zaprasza – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. 
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o proteście przedsiębiorców (Salon polityczny Trójki)
   .
Міністр развіцця Польшчы Я. Эмілевіч Foto: PR

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w Programie Trzecim Polskiego Radia, że przedstawiciele resortu spotykają się z przedstawicielami różnych branż. Pytana o ubiegłotygodniowe protesty przedsiębiorców w Warszawie powtórzyła, że dowiedziała się o nich z mediów. Dodała, że do resortu rozwoju nikt z protestujących się nie zgłosił. – Codziennie spotykamy się zdalnie z wieloma branżami. Codziennie staramy się rozwiązywać ich problemy. Dlatego zapraszam do nas. W ciągu ostatnich czterech lat, wiele manifestacji udawało się do naszego Ministerstwa. Chętnie zapoznam się z postulatami – mówiła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że w ciągu niespełna dwóch miesięcy do przedsiębiorców trafiła bezprecedensowa pomoc. Chodzi o blisko 20 miliardów złotych. – Działaliśmy w wyjątkowym czasie. Oczywiście, w takiej sytuacji błędy i wydłużenia mogą się zdarzyć – staramy się na to odpowiadać natychmiastowo – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Jadwiga Emilewicz (minister Rozwoju, wicepremier)
Data emisji: 11.05.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/ml

Czytaj także

"Zmieniamy pomysł na przebieg kampanii". Rzecznik prezydenta o konwencji Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 08:36
– Konwencja programowa pana prezydenta Andrzeja Dudy może być przesunięta – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. Dodał, że wszystko to w trosce o wypełnienie zaleceń GIS w związku z koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski: na gruncie polskiej konstytucji nie ma możliwości przełożenia wyborów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 07:59
– Często pojawia się w przestrzeni publicznej opinia, że jest możliwość przełożenia wyborów prezydenckich. Nie ma takiej możliwości na gruncie polskiej konstytucji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spychalski: najważniejsze, żeby wybory odbyły się w konstytucyjnym terminie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 08:20
– Ostatnim takim konstytucyjnym terminem jest 23 maja. Prezydentowi zależy, żeby wybory odbyły się zgodnie z terminami przewidzianymi w konstytucji - mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń