Pęk o Trzaskowskim: polityk nieskuteczny, nie dotrzymuje obietnic

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:50
- Jestem głęboko zaniepokojony pierwszymi występami Rafała Trzaskowskiego - on ma jakiś problem, chce za wszelką cenę pokazać się jako silny, wyrazisty polityk. Jestem zażenowany poziomem sztuczności - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Marek Pęk: jestem zażenowany sztucznością Rafała Trzaskowskiego ("Salon Polityczny Trójki")
Marek Pęk
Marek PękFoto: Twitter/@PolskiSenat

W niedzielę odbyła się pierwsza konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego jako kandydata PO na prezydenta Polski. W ocenie wicemarszałka Senatu, w pierwszych wystąpieniach kontrkandydat Andrzeja Dudy "próbuje pokazywać twarz, jakiej tak naprawdę nie ma". - Wszyscy wiemy, że jest politykiem nieskutecznym, pasywnym, który nie dotrzymuje obietnic. Nigdy do tej pory nie pokazywał się jako "fighter" - wskazał Marek Pęk.

PAP Jolanta Hajdasz 1200.jpg
"Absolutnie naganne i nie na miejscu". Jolanta Hajdasz o słowach Rafała Trzaskowskiego

"Nie przystoi kampanii"

- Na pewno ta agresja nie przystoi kampanii na urząd Prezydenta RP, na pewno pan prezydent Andrzej Duda nie będzie schodził do tego poziomu, ale będzie się pokazywał jako ten, który ma konkretne osiągnięcia - ocenił.  

Zdaniem Marka Pęka, Rafał Trzaskowski chce "wywołać pewną awanturę w tej kampanii, na jej finiszu". - Awanturę, czyli kampanię opartą na bardzo silnych emocjach, żeby się wyróżnić i zmobilizować elektorat. Nie tędy droga, taka agresywna kampania nikomu się nie sprawdziła. Rafał Trzaskowski nic nie wskóra - stwierdził. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Trzaskowski jest wice-Tuskiem". Sobolewski o powiązaniach kandydata KO

Gość Programu 3 Polskiego Radia przypomniał też kampanię kandydata KO w wyborach parlamentarnych, gdy ten ubiegał się o mandat posła w Krakowie. - W tej kampanii niczym się nie wyróżnił, była to kampania miękka. Nic z niej nie zostało zapamiętane - podkreślił.

bielan_fogiel1200.jpg
"Nie spełnił 55 z 59 obietnic". Politycy PiS punktują Rafała Trzaskowskiego

Niezrealizowane obietnice włodarza Warszawy

- Jeśli chodzi o "bicie się o Warszawę", popatrzmy na jego wiarygodność: złożył chyba 59 obietnic, z czego nie dotrzymał bodaj 55. Jeżeli bijemy się o Warszawę, to dotrzymujmy obietnic, które składamy - zaapelował. 

Pytany o dobre wyniki sondażowe Rafała Trzaskowskiego, Marek Pęk ocenił, że to "premia sondażowa" na korzyść nowego kandydata. - To chwilowe. Niedługo będziemy mieć mobilizację innych kandydatów, dotrze do spłaszczenia wyników pozostałych kandydatów, w szczególności Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni i te szybujące sondaże Rafała Trzaskowskiego polecą w dół. Nas to nie martwi - wskazał. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Nawzajem się kanibalizują". Makowski o rywalizacji Trzaskowskiego z Hołownią

W rozmowie także o pracach Senatu nad przyjętą przez Sejm ustawą o wyborach prezydenckich. - Nam cały czas zależy na tym, by wybory odbyły się jak najszybciej - tak, by nie było wątpliwości - w razie II tury - co do ważności obsadzenia urzędu Prezydenta RP. Kierujemy się kalendarzem konstytucyjnym - zaznaczył Marek Pęk. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"

ProwadzącyBeata Michniewicz

GośćMarek Pęk (wicemarszałek Senatu, PiS)

Data emisji: 19.05.2020

Godzina emisji: 08.13

mbl


Czytaj także

Grzegorz Schetyna: nie ma żadnych podstaw, by mówić o wyznaczeniu nowego kandydata KO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 08:29
- Małgorzata Kidawa-Błońska ma bardzo mocny mandat. Dzisiaj jesteśmy przed debatą i przyjęciem nowej ordynacji, ale koncepcja zmiany, o której niektórzy chcą mówić, nie będzie miała miejsca - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł Platformy Obywatelskiej i jej były przewodniczący, Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: ruch PO ws. kandydata pokazuje intencje dot. przekładania wyborów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 08:35
– Dziwi mnie trochę ruch Platformy Obywatelskiej, ale to pokazuje intencje, które towarzyszyły ich chęci przekładania terminu wyborów prezydenckich – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller. Rzecznik rządu odniósł się w ten sposób do doniesień o ewentualnej rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z kandydowania w nadchodzących wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń