Bielan o kampanii prezydenckiej: nie popełnimy błędu Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:30
– Każdego traktujemy poważnie. Na pewno nie popełnimy błędu Bronisława Komorowskiego, który zlekceważył swoich konkurentów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan, europoseł PiS i rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.
Audio
  • Adam Bielan o kampanii prezydenckiej (Salon polityczny Trójki)
Adam Bielan
Adam BielanFoto: PR

Rafał Trzaskowski odzyskuje poparcie wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy w związku z brakiem jednolitego kierunku kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przekierowali swoje sympatie na innych kandydatów. Według sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 21 proc. głosów. Na prowadzeniu wciąż plasuje się Andrzej Duda, na którego wskazuje 41 proc. respondentów, co oznacza jednak spadek o 8 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego sondażu Social Changes.

Czytaj więcej
trzaskowski plac 1200 pap.jpg
Niespełnione obietnice prezydenta Warszawy. Kaleta punktuje Trzaskowskiego

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Zasłynął z łamania obietnic, przesunął PO w lewą stronę". Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim

Adam Bielan stwierdził, że do sondaży podchodzi z dystansem. – Jesteśmy czujni przez całą kampanię wyborczą, bo doskonale wiemy, że trwa ona do ostatniej godziny – powiedział europoseł PiS.

Rzecznik Sztabu Andrzeja Dudy ocenił, że efekt wzrostu poparcia Rafała Trzaskowskiego był przewidywalny. – Zawsze kandydat, który jest pewną nowością, budzi zainteresowanie mediów. Ma przez to pewnego rodzaju premię, ale w przypadku Rafała Trzaskowskiego na pewno pojawi się kwestia jego wiarygodności i obietnic, których nie spełnił w Warszawie – powiedział Adam Bielan.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

59 obietnic Trzaskowskiego

Gość radiowej Jedynki przypomniał, że "Rafał Trzaskowski, startując na prezydenta Warszawy, obiecał bardzo dużo". – Nie zrealizował on jednak nawet 10 proc. swoich zapowiedzi, od kiedy został wybrany – podkreślił europoseł.

Wskazał on, że kwestia wiarygodności jest kluczowa w polityce. – Wszyscy mogą prześledzić obietnice naszego obozu z 2015 roku i to, co udało się zrealizować. Nawet nasi krytycy przyznają, że żadna władza nie zrealizowała do tej pory programu tak, jak my. Widzimy więc obniżenie wieku emerytalnego, 500+, 300+ versus Rafał Trzaskowski, który tylko jak objął urząd prezydenta stolicy, to zaczął się ze wszystkiego wycofywać – przypomniał polityk Zjednoczonej Prawicy.

– Nasi radni wyliczyli, że z 59 obietnic, które Rafał Trzaskowski złożył w kampanii samorządowej, zrealizował tylko cztery – dodał.

"Nie uciekamy od kryzysów"

Adam Bielan stwierdził również, że ewentualny wybór Rafała Trzaskowskiego "będzie zagrożeniem dla stabilności politycznej w Polsce". – Będzie oznaczać ciągłą wojnę na górze między prezydentem a rządem. To jest jednak ostatnia rzecz, której Polska potrzebuje, mając gigantyczny kryzys gospodarczy i zdrowotny – zaznaczył gość Polskiego Radia.

Czytaj więcej
1200_Trzaskowski_EN.jpg
Radny pokazał maila od Trzaskowskiego. "Nawet platformersi łapią się za głowę"

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Marek Jakubiak: Rafał Trzaskowski jest drugim Ryszardem Petru

Podkreślił on, że Prawo i Sprawiedliwość od kryzysów nie ucieka. – W przeciwieństwie do Rafała Trzaskowskiego, który na początku epidemii uciekł na L4, bo – jak mówiła jego rzeczniczka – po prostu był przemęczony. W przypadku głowy państwa nie ma jednak możliwości, żeby wziąć chorobowe i uciec od odpowiedzialności – powiedział Adam Bielan.

Więcej w całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (rzecznik sztabu Andrzeja Dudy)
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 8.13

jp/ml

Czytaj także

"Odbić elektorat zniechęcony do PO". Gajewski o celach Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 10:00
- Rafał Trzaskowski jako kandydat PO na prezydenta będzie walczył nie tylko o elektorat liberalny, ale i lewicowy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski, ekspert Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli też: Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kandydat sprawdzony, któremu można ufać". Poseł PiS wskazuje mocne strony Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:52
- Przez pięć lat Andrzej Duda udowodnił, że potrafi dotrzymywać słowa. (…) Nie ma kandydata, który jest alternatywą dla obecnego prezydenta pod względem programu i wiarygodności - powiedział Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Rafał Trzaskowski zaś nie szuka kompromisu, to kandydat niezwykle agresywny. Działaniami w Warszawie nie wystawia sobie najlepszego świadectwa - dodał.
rozwiń zwiń