Stanisław Tyszka: wciąż nie wiadomo, kiedy będą wybory

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:00
–  Od początku apelowaliśmy, by usiąść do stołu i ustalić, jak powinno wyglądać zarządzanie państwem w tej sytuacji nadzwyczajnej – powiedział w Programie 3 Polskiego wicemarszałek Sejmu i poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka.
Audio
  • Stanisław Tyszka o stanie przygotowań do wyborów (Salon polityczny Trójki)
Stanisław Tyszka
Stanisław TyszkaFoto: PR

Bielan 1200.jpg
Bielan o kampanii prezydenckiej: nie popełnimy błędu Komorowskiego

Stanisław Tyszka z Kukiz 15-Koalicji Polskiej powiedział, że terminarz wyborczy prawdopodobnie nie zostanie wpisany do projektu ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich. Gość Programu 3 Polskiego Radia był pytany o losy propozycji w tej sprawie. Stanisław Tyszka zaznaczył, że partia rządząca nie jest zainteresowana takim rozwiązaniem. – sytuacja jest rozwiązywana w ten sposób, że PiS porozumiał się z PO na gruncie Państwowej Komisji Wyborczej, która wydała postanowienie przyznające marszałek Sejmu prawo rozpisania wyborów w ciągu 2 tyg. To postanowienie trafiło do premiera, który go nie opublikował, a w Sejmie i Senacie trwają prace nad nową ustawą, która pozwalałaby odnaleźć się w pustce prawnej – mówił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Koalicja Polska postulowała również dwudniowe głosowanie w wyborach prezydenckich. Jednak i ta propozycja nie znalazła wystarczającego poparcia. – Po ostatnich konsultacjach nie ma chyba szans na dwudniowe głosowanie – stwierdził Stanisław Tyszka.

Według Stanisława Tyszki wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca lub na początku lipca. Ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku zajmą się trzy połączone komisje Senatu.

Więcej w całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 7.42

IAR/ml

Czytaj także

"Odbić elektorat zniechęcony do PO". Gajewski o celach Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 10:00
- Rafał Trzaskowski jako kandydat PO na prezydenta będzie walczył nie tylko o elektorat liberalny, ale i lewicowy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski, ekspert Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli też: Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kandydat sprawdzony, któremu można ufać". Poseł PiS wskazuje mocne strony Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:52
- Przez pięć lat Andrzej Duda udowodnił, że potrafi dotrzymywać słowa. (…) Nie ma kandydata, który jest alternatywą dla obecnego prezydenta pod względem programu i wiarygodności - powiedział Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Rafał Trzaskowski zaś nie szuka kompromisu, to kandydat niezwykle agresywny. Działaniami w Warszawie nie wystawia sobie najlepszego świadectwa - dodał.
rozwiń zwiń