"Krok w kierunku kolejnych korzystnych umów". Szef KPRM o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:51
– Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych jest krokiem w kierunku kolejnych umów wspierających rozwój gospodarki Polski, czy też zacieśniających współpracę w zakresie obronności naszego państwa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR

Posłuchaj
13:17 _PR3_AAC 2020_06_25-08-12-47 (1).mp3 Michał Dworczyk o wizycie Andrzeja Dudy w USA ("Salon polityczny Trójki")

 


Zakończyła się wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Przywódcy Polski i USA podpisali wspólną deklarację, która przewiduje pogłębianie współpracy obronnej przez wzmocnienie więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej zawarciem partnerstwa na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej.

andrzej duda pap 1200 .jpg
"Kierunek został wytyczony". Prezydent Andrzej Duda o większej obecności wojsk USA w Polsce

O wspomnianych rozmowach między Andrzejem Dudą a Donaldem Trumpem mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czytaj również:

– Była to krótka, robocza, ale efektywna wizyta prezydenta w USA. Andrzej Duda jest jednym z najaktywniejszych polityków po '89 roku, jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe i skuteczne załatwianie interesów Polski – przekonywał minister.

"Obawy opozycji nie były realne"

Zdaniem Dworczyka "ta wizyta jest krokiem w kierunku kolejnych umów wspierających rozwój gospodarki Polski, czy też zacieśniających współpracę w zakresie obronności naszego państwa".

– Obawy opozycji ws. wizyty Andrzeja Dudy w USA, nie były realne. To była próba wpisania tych tematów w kampanię wyborczą. Działania te miały przestraszyć Polaków, wprowadzić chaos informacyjny – dodał.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 25.06.2020
Godzina emisji: 8.13

kad/ml

Czytaj także

Spotkania Duda-Trump. Co przywiózł prezydent z wizyt w USA?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 08:00
Podczas wizyt Andrzeja Dudy w Białym Domu podpisano deklaracje, które umacniały polsko-amerykański sojusz w zakresie m.in. bezpieczeństwa. Głowy obu państw nie szczędziły sobie wówczas także ciepłych słów relacji na linii Warszawa-Waszyngton i kolejnych, słownych, deklaracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Paweł Soloch: nie będzie rozmów o broni nuklearnej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 10:29
– Rozmowy dotyczące broni nuklearnej nie są przewidywane – w ten sposób Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, skomentował w Programie 3 Polskiego Radia doniesienia jakoby wizyta Andrzeja Dudy w USA miała dotyczyć przeniesienia przez Amerykanów broni nuklearnej w inne miejsca. O wizycie prezydenta mówili też Anna Maria Żuchowska, Jan Grabiec, Marek Sawicki, Adam Bielan.
rozwiń zwiń