Paweł Mucha: prezydent jest gotów do debaty z Rafałem Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:10
– W II turze oceniamy programy, umiejętności, znajomość polskich spraw u kandydatów. Za Andrzejem Dudą stoi ogromny dorobek tej prezydentury, ale i plany na przyszłość – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Podkreślił, że prezydent jest gotowy do debaty z Trzaskowskim.
Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha
Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł MuchaFoto: PR

Paweł Mucha wskazywał w radiowej Trójce, że pojawiają się coraz lepsze dane i wyniki dla prezydenta Andrzeja Dudy. – Ma on kilkanaście procent przewagi nad Rafałem Trzaskowskim, który ma najgorszy wynik w historii kandydatów Platformy Obywatelskiej – mówił.

Posłuchaj
12:48 _PR3_AAC 2020_06_29_08_13_07_for_media.mp3 Paweł Mucha: prezydent jest gotów do debaty z Rafałem Trzaskowskim (Salon Polityczny Trójki)
 

– Andrzej Duda będzie zabiegał o głosy Polaków. Ma kilkanaście procent przewagi. Ciężka praca to znak charakterystyczny prezydenta. Mamy bardzo dobry program – dodał.

pad pap 1200.jpg
Andrzej Duda: prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie zmierzała do obalenia rządu

"Prezydent musi dotrzymywać słowa"

Minister Kancelarii Prezydenta przekonywał, że "na spotkaniach z ludźmi Andrzej Duda wypada lepiej niż jego przeciwnik". – Nie musi się uczyć polskich spraw. Rafał Trzaskowski nie pamiętał np. o tym, że był posłem. To sprawa fundamentalna, bo świadczy o wrażliwości na polskie sprawy – podkreślał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– W II turze oceniamy programy, umiejętności, znajomość polskich spraw u kandydatów. Za Andrzejem Dudą stoi ogromny dorobek tej prezydentury, ale i plany na przyszłość – wskazywał.

Paweł Mucha tłumaczył, że "trzeba wyciągać wnioski, ale to dopiero po tym, jak będą pełne wyniki". – Wokół nich będziemy przedstawiać program i budować propozycje – mówił.

– Dla młodych Polaków to ważne, czy będziemy mieli prezydenta, który dotrzymuje słowa – dodał. Podkreślił, że Andrzej Duda jest gotów do debaty z Rafałem Trzaskowskim. – Nie ulega dla mnie wątpliwości, że wygrał obie dotychczasowe – ocenił Mucha.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP)
Data emisji: 29.06.2020
Godzina emisji: 8.13

kstar/ml

Czytaj także

Paweł Mucha: wybór Andrzeja Dudy to wskazanie dla Polski drogi rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:15
- Dzisiaj jesteśmy w niezwykle istotnym momencie, jeśli chodzi o przyszłość polskich spraw. Mamy większość parlamentarną i stabilny rząd. Chcemy, by polskie sprawy mogły być realizowane w duchu pracy, nie kłótni - mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcieliśmy jeszcze więcej". Senator PO o wyniku Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 08:30
- Celem Rafała Trzaskowskiego było doprowadzenie do takiej sytuacji, aby główni kandydaci opozycji uzyskali w sumie lepszy rezultat niż Andrzej Duda. I to się udało - stwierdził w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej . - Rafał Trzaskowski jest bardzo blisko Andrzeja Dudy w drugiej turze - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: wynik prezydenta Andrzeja Dudy w I turze wyborów jest doskonały

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 07:52
- Wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy jest doskonały. Uzyskał więcej głosów w I turze niż 5 lat temu, a więc Polacy pozytywnie ocenili jego 5-letnią kadencję. Teraz potrzebna jest rzetelna praca, aby wygrać w II turze, bo wszystko zaczyna się od nowa - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, europoseł PiS.
rozwiń zwiń