Jacek Sasin: Rafał Trzaskowski jest politykiem konfrontacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:48
- Andrzej Duda ma bardzo dobrą pozycję wyjściową, ale nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Walka będzie trwała do końca i aktywność prezydenta będzie duża - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
13:26 2020_06_30 08_12_41_PR3_Salon_Polityczny_for_media.mp3 Jacek Sasin: R. Trzaskowski dąży do konfrontacji z PiS (Salon Polityczny Trójki)

 

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że Andrzej Duda oferuje wizję prezydentury aktywnej i współpracującej z rządem. Przeciwną wizję prezydentury - zdaniem wicepremiera - proponuje Rafał Trzaskowski. - Prezydent nie może być hamulcowym, a taką wizję przedstawia Rafał Trzaskowski. To jest zła wizja dla Polski - powiedział. - Andrzej Duda wielokrotnie wpływał na decyzje rządu, korygował je. Używał też weta. Potrafił zaprotestować w odpowiednim momencie - dodał.

1200_Dworczyk_PAP.jpg
Szef KPRM: kiedy Warszawa ma problemy, rząd musi interweniować

Gość Programu 3 Polskiego Radia przypomniał, że w przeszłości były okresy kohabitacji, kiedy prezydent i rząd wywodzili się z różnych obozów politycznych. - Rafał Trzaskowski jest politykiem bardzo konfrontacyjnym. Każdy, kto obserwuje jego działania, musi dostrzec, że jest on nastawiony na konfrontację z PiS. Byłby on prezydentem, który używałby swoich narzędzi do blokowania rządu dla zasady - mówił Jacek Sasin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W dalszej części rozmowy, Jacek Sasin zapowiedział, że w najbliższych dniach kopalnie wrócą do normalnej pracy. 9 czerwca ze względów epidemiologicznych wydobycie zostało wstrzymane w 12 śląskich kopalniach. - Okres przestojów w śląskich kopalniach powinien się niebawem skończyć. Wszyscy ci, którzy próbowali przekonywać, że to ograniczenie było jakimś chytrym planem likwidacji kopalń, gadali kompletne bzdury - wyjaśnił gość Beaty Michniewicz.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicepremier Sasin zapewnił, że do pracy z pełnym wydobyciem wrócą wszystkie kopalnie. - W tej chwili priorytetem było wygaszenie ognisk koronawirusa w kopalniach i to się udało. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, by górnicy mogli spokojnie pracować i żebyśmy rozwiązali obecne problemy - stwierdził wicepremier.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych
Data emisji: 30.06.2020
Godzina emisji: 8.12

IAR/ml

Czytaj także

Prof. Domański: Polacy nauczyli się, że mogą mieć wpływ na decyzje władzy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 12:26
– Polacy głosowali, bo nauczyli się, że mogą mieć wpływ na decyzje władzy. Mamy też poczucie odpowiedzialności za losy kraju, co jest ciekawe, bo kampania była tak długa, że powinna raczej do tego zniechęcać – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Henryk Domański, socjolog (PAN). Gościem audycji była również prof. Ewa Marciniak, politolog (UW).
rozwiń zwiń