Szymon Hołownia: będę głosował na Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:00
– Mówiąc, że będę głosował przeciwko Andrzejowi Dudzie, chcę wyjaśnić motywy tego głosowania, być uczciwym wobec wyborców i jasno to powiedzieć – mówił w Programie 3 Polskiego Radia były kandydat na prezydenta i lider ruchu "Polska 2050" Szymona Hołownia.
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: Jacek Dominski/REPORTER

Gość Polskiego Radia zajął ostatnie miejsce na podium w I turze wyborów prezydenckich. – Nie dostałem się do II tury, więc cel bezpośredni nie został osiągnięty. Cel pośredni jednak został, bo udało nam się zbudować grupę fantastycznych ludzi, podnieść frekwencję i to są wymierne efekty – powiedział w radiowej Trójce Hołownia. – Teraz przyjdzie nam budować strukturę, poparcie organiczne – oświadczył.

Posłuchaj
13:16 _PR3_AAC 2020_07_01-08-12-53_for_media.mp3 Szymon Hołownia: nie dostałem się do II tury, więc cel bezpośredni nie został osiągnięty (Salon Polityczny Trójki)
 
 
mid-20630257 (2).jpg
"Polityczny błąd". Joanna Miziołek o deklaracjach wyborczych Szymona Hołowni

"Myślimy o polityce pokoleń, nie kadencji"

Rozmówca Beaty Michniewicz wskazywał, że "podczas tej kampanii zobaczyliśmy, co wysuwa nam się na pierwszy plan w naszym myśleniu o świecie i w czym jesteśmy inni". – Myślimy o polityce w kategorii pokolenia, a nie kadencji – zaznaczył.

– "Partia" to zło w tej postaci, w jakiej robią to obecnie partie polityczne. My, w tym momencie, musimy zająć się wszystkim od dołu, a nie od góry. To nie ma być tak, jak w innych organizacjach, że przychodzi lider i mówi, co reszta ma robić – tłumaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szymona Hołownia zadeklarował, że przestaje słuchać komentatorów politycznych. – Wygadują bzdury, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Póki żyję, nie skończymy w PO-KO, nie wchłonie nas ani PO, ani PiS – oświadczył.

– Sam głosował będę na Rafała Trzaskowskiego. Brak mojej rekomendacji dla niego wynika z tego, że nasi liderzy nie życzą sobie, by zapisywać ich do tej lub innej frakcji – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Hołownia (Polska 2050
Data emisji: 01.07.2020
Godzina emisji: 8.12

kstar/ml

Czytaj także

Publicysta: jeśli wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę, wynik mamy przesądzony

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:11
- Jeśli wyborcy Konfederacji się zmobilizują i zagłosują na Andrzeja Dudę, to wynik drugiej tury mamy rozstrzygnięty - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Biedroń ("Sieci") i Dariusz Grzędziński ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Żukowski: w drugiej turze trzeba pozyskać nowych wyborców i zmobilizować dotychczasowych

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:55
- Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają za zadanie nie tylko pozyskać wyborców kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, ale także utrzymać mobilizację swoich wyborców z pierwszej tury oraz pozyskać dodatkowych - tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog i politolog dr Tomasz Żukowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołownia zapowiada utworzenie stowarzyszenia. Zdradził też, jak zagłosuje w II turze

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:44
- Ze wspaniałego poruszenia, które złożyło się na kampanię prezydencką powstanie ruch społeczny i obywatelski w formie stowarzyszenia o nazwie "Polska 2050" - zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia, kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń