Krzysztof Bosak: zachęcamy swoich sympatyków, by w sprawie wyborów postąpili zgodnie ze swoim rozsądkiem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 09:10
– Wybór jest wyjątkowo trudny i nieprzyjemny, to wybór mniejszego zła – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, były kandydat Konfederacji na prezydenta.
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak Foto: PR

Krzysztof Bosak zajął czwarte miejsce w I turze wyborów prezydenckich, zdobywając 6,75 procent głosów i wzmacniając pozycję Konfederacji na scenie politycznej.

– Moi wyborcy są celami operacji socjotechnicznej, która trwa od kilku dni, w której politycy, którzy dystansowali się od środowisk ideowej prawicy, nagle odkrywają swoją bliskość z nimi – mówił w Polskim Radiu.

Posłuchaj
13:08 _PR3_AAC 2020_07_02-08-13-21_for_media.mp3 Krzysztof Bosak: nie poprzemy żadnego kandydata, nie mam zamiaru dawać żadnych sygnałów, na kogo zagłosuję (Salon Polityczny Trójki)

 – Świadomi obywatele powinni przyglądać się temu ze zrozumieniem – dodał.

duda 1200 pap.jpg
Krzysztof Bosak: sytuacja polityczna uspokoi się, gdy wygra Andrzej Duda

"Nie poprzemy żadnego kandydata"

Krzysztof Bosak nie ukrywał rozczarowania tym, jak jego środowisko traktują jego polityczni przeciwnicy. – Andrzej Duda przez 5 lat nie zaprosił na rozmowę członków Konfederacji. Podobnie jego ministrowie i urzędnicy niższego szczebla – twierdził.

– Nie było prób kontaktu ze mną ze strony sztabów PiS i PO. Gdyby się pojawiły, skonsultowałbym to z kolegami z Konfederacji. Gdyby któryś sztab chciał z nami współpracować, już dawno by to zrobili – ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Kandydat Konfederacji odniósł się także do walki na wyborcze obietnice przed II turą. – Jestem pozbawiony złudzeń, jeśli chodzi o Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. Są oni gotowi powiedzieć wszystko, żeby wygrać – przekonywał.

– Umówiliśmy się w Konfederacji, że nie poprzemy żadnego kandydata i nie mam zamiaru dawać żadnych sygnałów, na kogo zagłosuję – dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja
Data emisji: 02.07.2020
Godzina emisji: 8.12

kstar/ml

Czytaj także

"Czy oni w ogóle pójdą na wybory?". Prof. Ewa Marciniak o wyborcach Krzysztofa Bosaka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:46
- Krzysztof Bosak utrzymuje, że jego wyborcy sami zdecydują, na kogo zagłosują w II turze. Moje wątpliwości są jednak takie, czy oni w ogóle pójdą na wybory, a jeśli tak, to jakich wyborów dokonają. Czy tych zgodnych z preferencjami ideowymi, czy też nie? - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zastanówcie się, kto realnie broni drogich dla was wartości". Fogiel apeluje do wyborców Bosaka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 19:45
- Wyborcy Krzysztofa Bosaka powinni zadać sobie podstawowe pytanie: który kandydat w II turze jest bliższy ich sercu. Który ma prawdziwie patriotyczne podejście i ceni sobie polską suwerenność - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andrzej Duda ma szersze pole manewru". Publicysta o szansach na pozyskanie wyborców Konfederacji

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 12:46
- Sztab Andrzeja Dudy może pozyskać elektorat Konfederacji, bazując na wspólnych wartościach. Manewry Rafała Trzaskowskiego, by pozyskać te głosy, są śmieszne - wystarczy przypomnieć próby delegalizacji Marszu Niepodległości - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej R. Potocki, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń