"Debaty organizowane są przez media, a nie przez sztab kandydata". Gowin o "Arenie prezydenckiej"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 08:35
– Formułując to zaproszenie, Rafał Trzaskowski wiedział, że pan prezydent musi odmówić – powiedział Jarosław Gowin w Programie 3 Polskiego Radia, odnosząc się do organizacji przez sztab kandydata Platformy Obywatelskiej "Areny prezydenckiej".
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PR

W poniedziałek, na niecały tydzień przed II turą wyborów, nie będzie jednej debaty prezydenckiej z udziałem obu kandydatów. Prezydenta Andrzej Duda weźmie udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, a Rafał Trzaskowski wystąpi podczas "Areny prezydenckiej" w Lesznie.

duda_1200 (18).jpg
"Rafał Trzaskowski ucieka do Leszna". Andrzej Duda o wspólnej debacie prezydenckiej

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że formuła zaproponowana przez Rafała Trzaskowskiego jest zupełnie, delikatnie mówiąc, niestandardowa – powiedział Jarosław Gowin. - Takie debaty organizowane są przez media, a nie przez sztab jednego czy drugiego kandydata – wyjaśnił. Jak wskazał, "formułując to zaproszenie, Rafał Trzaskowski wiedział, że pan prezydent musi odmówić".

Rafał Trzaskowski odmówił z kolei wzięcia udziału w organizowanej przez TVP debacie w Końskich. - Końskie są miejscem symbolicznym – powiedział Jarosław Gowin i przypomniał, że to Grzegorz Schetyna powiedział, że "wybory wygrywa się w Końskich".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Ja na miejscu Rafała Trzaskowskiego jednak podjąłbym rękawicę, ale widać wyraźnie, że po stronie sztabu kandydata PO raczej jest decyzja, żeby debaty unikać – ocenił gość Trójki. – Szkoda, że zamiast dialogu, będziemy mieli dwa monologi – dodał.

Posłuchaj
13:35 salon3 gowin [ PR3]PR3 (mp3) 6 lipiec 2020 08_13_02_for_media.mp3 Jarosław Gowin o organizacji debaty przed II turą wyborów prezydenckich (Salon polityczny Trójki)

 

Jarosław Gowin mówił też o brutalnym przebiegu kampanii wyborczej, przypomniał atak na prezydenta i publikację jednego z tabloidów. Poruszono też temat terminu wyborów, monolitu Zjednoczonej Prawicy i prezydenckiego projektu zmian w konstytucji dot. adopcji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (prezes Porozumienia)
Data emisji: 06.07.2020
Godzina emisji: 08.13

fc

Czytaj także

"Dla prezydenta to nie jest ryzyko". Łysakowski o pomyśle debaty w stacjach komercyjnych

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 21:08
- Z punktu widzenia Andrzeja Dudy wzięcie udziału w debacie organizowanej przez TVN, Onet i Wirtualną Polskę to nie jest przesadne ryzyko. Media są spolaryzowane - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Łysakowski, medioznawca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rafał Trzaskowski boi się debaty z mieszkańcami". Paweł Mucha krytycznie o kandydacie KO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 14:04
- Gdyby Rafał Trzaskowski nie bał się debaty, to stawiłby się w Końskich, powiedziałby: proszę bardzo, staję z otwartą przyłbicą, chcę debatować - powiedział w niedzielę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak ocenił, "Trzaskowski boi się otwartej debaty".
rozwiń zwiń