Kempa zawiadomi prokurturę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2010 10:18
Posłanka Beata Kempa chce zawiadomić prokuraturę w związku z informacjami, jakie otrzymała podczas prac w sejmowej komisji hazardowej.
Audio

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości powiedziała, że chodzi o zawartość skrzynki e-mailowej Marcina Rosoła, byłego szefa gabinetu politycznego ministra sportu. Informacje te objęte są obecnie tajemnicą postępowania prokuratorskiego.

Beata Kempa powiedziała, że będzie się starała o uchylenie tajemnicy. Na razie chce zawrzeć to w tzw. części tajnej raportu, która będzie prezentowana Sejmowi. Posłanka podejrzewa, że informacje z poczty Rosoła mogą być kompletnym zaskoczeniem nawet dla posłów Platformy.

Posłanka ubolewała, że członkowie komisji śledczej nie dysponują całym materiałem dowodowym. Brakuje m.in. billingów z  prywatnego telefonu Grzegorza Schetyny, a także z służbowego telefonu od 23 stycznia 2009 do 10 października 2009.

Kempa stwierdziła, że Mirosław Sekuła nie podjął żadnych kroków, by uzyskać te wyciągi, bądź wyjaśnić ich brak. Posłanka zarzuciła też przewodniczącemu, że dąży do jak najszybszego zakończenia prac komisji.

Jej zdaniem, Platformie Obywatelskiej zależy na zamknięciu sprawy afery hazardowej przed wyborami samorządowymi. Posłanka twierdzi, że podczas głosowań posłowie PO pilnowali interesów swojej partii, a nie prawdy. Uważa, że raport z prac komisji będzie akademickim przykładem tego, jak nie pisać raportu z posiedzenia Komisji Śledczej.

Zapytana o to, jak jej zdaniem wyglądała afera, posłanka Kempa powiedziała, że ustawa hazardowa w części dotyczącej dopłat dla automatów o niskiej wygranej była bardzo niekorzystna dla ludzi z tej branży.

Kontaktowali się więc z czołowymi politykami Platformy, chcąc wpłynąć na proces legislacyjny, m.in. ze Zbigniewem Chlebowskim, który był wówczas szefem Komisji Finansów Publicznych.

Zdaniem posłanki, afera nasuwa pytanie, czy premier Donald Tusk panuje nad instytucjami państwa i służbami specjalnymi.

Czytaj także

Beata Kempa o komisji hazardowej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 08:53
Beata Kempa nie wyklucza, że trzeba będzie przeprowadzić konfrontację Anity Błochowiak i Zbigniewa Chlebowskiego przed komisją śledczą badającą aferę hazardową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kempa: wrócę do komisji, liczę na Lewicę i PSL

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2009 09:24
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa wierzy w powrót do hazardowej komisji śledczej. W piątek głosami posłów Platformy Obywatelskiej, ona i Zbigniew Wassermann zostali usunięci z komisji. Powodem była - zdaniem posłów PO - sprzeczność interesów. Posłowie PiS mają bowiem odpowiadać przed komisją dlatego, że w 2007 roku opiniowali projekt zmian w ustawie hazardowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kempa przed hazardową żąda bilingów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2010 10:18
Zdaniem posłanki Kempy pozwoli to ustalić, czy w tym samym czasie i miejscu mogły przebywać inne osoby zamieszane w aferę hazardową.
rozwiń zwiń