Siemoniak o wyborach: uznajemy wynik, ale trzeba wyjaśnić wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 08:38
– Uznajemy wynik wyborczy, prezydent Rafał Trzaskowski gratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie, natomiast jest mnóstwo wątpliwości, które powinno się wyjaśnić – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio

Gość radiowej Trójki komentował wynik i przebieg wyborów prezydenckich. – Wybory prezydenckie są tak ważne, że każda wątpliwość musi zostać wyjaśniona – podkreślił Tomasz Siemoniak.

budka trzask 1200 east news.jpg
"Budka ma trzy miesiące, aby z Trzaskowskim przygotować nowy koncept". Czas rozliczeń w PO

- Jest wiele protestów, które Sąd Najwyższy musi rozstrzygnąć – stwierdził polityk PO. – To nie jest pokazanie się, jesteśmy to winni demokracji i wyborcom, którzy czują się skrzywdzeni różnymi nieprawidłowościami – zaznaczył.


Posłuchaj
15:06 PR3_Salon_2020_07_15-08-12-10_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: wnioski o wotum nieufności to prawo opozycji. To możliwość debaty o państwie i jak najbardziej jest to potrzebne i pożądane (Salon polityczny Trójki)

 

– Dotyczy to bardzo wielu wyborców za granicą. To była jakaś katastrofa, jak zorganizowano pierwszą i drugą turę. Tutaj polski aparat dyplomatyczny kompletnie zawiódł w wielu miejscach - ocenił Tomasz Siemoniak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak podkreślił wiceprzewodniczący PO, jego formacja planuje wniosek o dymisję ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. – W rządzie PiS przyzwyczailiśmy się do tego, że nikt za nic nie odpowiada – stwierdził.

MSZ 1200.jpg
Jacek Czaputowicz: część z pakietów mogła nie dotrzeć na czas, ale to nie wina MSZ

– To fatalne, że nawet przy ewidentnych wpadkach, nie ma gotowości brania odpowiedzialności za nie – powiedział polityk, dodając, że "nie mówiłby o dymisji ministra Czaputowicza, gdyby on jak mężczyzna powiedział: biorę za to odpowiedzialność, przepraszam, że gdzieś coś nie zadziałało".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 15.07.2020
Godzina emisji: 8.13

pg/ml

Czytaj także

"Spodziewam się protestów wyborczych". Dr Andrzej Anusz o opozycji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:00
- Paliwa prawnego do oprotestowania wyborów prezydenckich raczej nie ma, natomiast istotną rolę grają tu emocje opozycji - mówił dr Andrzej Anusz, politolog i historyk z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: część z pakietów mogła nie dotrzeć na czas, ale to nie wina MSZ

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 15:50
 - Rozesłaliśmy za granicę 480 tys. pakietów wyborczych, z czego uzyskaliśmy z powrotem 83 proc.; część z pakietów mogła nie dotrzeć na czas, ale to nie wina MSZ, który wysłał je w terminie ustawowym - powiedział we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz. - Nie jest prawdą, że MSZ wspierał jednego kandydata - oświadczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budka ma trzy miesiące, aby z Trzaskowskim przygotować nowy koncept". Czas rozliczeń w PO

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 18:30
- Borys Budka ma maksimum trzy miesiące, aby w porozumieniu z Rafałem Trzaskowskim przygotować nowy koncept. W innym wypadku wszystko runie - powiedział w rozmowie z portalem Interia.pl senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń