"Chcemy dać przedsiębiorcom nowy oręż". Jadwiga Emilewicz o kolejnych programach pomocowych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 11:36
– Po miesiącach, gdy przedsiębiorcom udostępniane były środki płynnościowe, dzięki którym te podmioty są wciąż na rynku, a miejsca pracy zostały zachowane, chcemy dać im nowy oręż, który pozwoli im dalej inwestować – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga EmilewiczFoto: PR

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na antenie Programu 3 Polskiego Radia zapowiedziała, że w następnych miesiącach zostaną przyjęte kolejne programy pomocowe. Będą mogli na nie liczyć przedsiębiorcy i pracownicy. – Wśród nowych rozwiązań będą m.in. "estoński CIT" oraz ulga robotyzacyjna – powiedziała.

Posłuchaj
14:29 2020_07_23 08_12_57_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Jadwiga Emilewicz: chcemy dostarczyć przedsiębiorcom nowy oręż (Salon polityczny Trójki)

 

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że kolejne programy pomocowe zostaną przedstawione jeszcze latem. Do końca wakacji projekty ustaw mają być gotowe, we wrześniu pracować nad nimi będzie rząd. "Tak, aby do końca tego roku zostały przyjęte przez Sejm i weszły w życie od początku przyszłego roku" – wyjaśniła wicepremier.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister rozwoju powiedziała, że przepisy tzw. mikrotarcz obejmą m.in. branże, które notują straty mimo otwarcia gospodarki, jak chociażby turystykę. Na wsparcie, z tytułu przedłużenia rozwiązań tarczowych, będą mogły liczyć biura podróży, piloci, przewodnicy, kierowcy autobusów turystycznych. Jak wyjaśniła wicepremier, te obszary notują 80-procentowe spadki. – Te rozwiązania mają brać pod uwagę specyficzne branże, które, mimo odmrożenia gospodarki, nie mogą się wciąż podnieść. Dla nich mamy także przedłużenie rozwiązań tarczowych na dalsze miesiące – wyjaśniła Jadwiga Emilewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Jadwiga Emilewicz (minister rozwoju, wicepremier)
Data emisji: 23.07.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/ml

Czytaj także

"Zmieniamy pomysł na przebieg kampanii". Rzecznik prezydenta o konwencji Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 08:36
– Konwencja programowa pana prezydenta Andrzeja Dudy może być przesunięta – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. Dodał, że wszystko to w trosce o wypełnienie zaleceń GIS w związku z koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Spychalski: na gruncie polskiej konstytucji nie ma możliwości przełożenia wyborów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 07:59
– Często pojawia się w przestrzeni publicznej opinia, że jest możliwość przełożenia wyborów prezydenckich. Nie ma takiej możliwości na gruncie polskiej konstytucji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spychalski: najważniejsze, żeby wybory odbyły się w konstytucyjnym terminie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 08:20
– Ostatnim takim konstytucyjnym terminem jest 23 maja. Prezydentowi zależy, żeby wybory odbyły się zgodnie z terminami przewidzianymi w konstytucji - mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń