"Nie chcemy być ani przystawką PiS, ani przybudówką PO". Szef PSL o Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 09:24
– Jesteśmy zainteresowani wspieraniem i popieraniem dobrych inicjatyw. Jeśli rządzący chcą poprzeć nasze dobre projekty, współpracować, to jesteśmy otwarci – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: PR3

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że Polskie Stronnictwo Ludowe idzie swoją drogą. Jak mówił, będzie proponował rozbudowę Koalicji Polskiej i utrzymanie kursu samodzielności.

Małgorzata Kidawa-Błońska 1200.jpg
"To był jeden z tych polityków, którzy najbardziej mnie atakowali". Kidawa-Błońska skarży się na Kosiniaka-Kamysza

– Mamy do omówienia na radzie naczelnej dwie sprawy. Zaczniemy od części uroczystej z okazji 125-lecia powstania ruchu ludowego, a następnie część merytoryczna: podsumowanie wyborów, ustalenie planów na przyszłość - poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Nie dać się kupić i pozostać w PSL - to jest postawa, której oczekuję od moich posłów, nie tylko ja, ale nasi wyborcy również – podkreślił gość Trójki.


Posłuchaj
13:39 2020_07_24 08_12_42_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Władysław Kosiniak-Kamysz o Koalicji Polskiej (Salon polityczny Trójki)

 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się również do słów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedziała, że był on jednym z tych polityków, którzy najbardziej atakowali ją w kampanii wyborczej.

– Małgorzatę Kidawę-Błońską najbardziej doświadczyli ci, którzy wystawili ją w wyborach, a następnie ją wycofali. Broniłem jej w Sejmie. Czasem zapomina się o dobrych słowach. Koleżanki i koledzy ją doświadczyli, rozumiem jej rozgoryczenie – tłumaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (szef PSL)
Data emisji: 24.07.2020
Godzina emisji: 8.13

mr

Czytaj także

Transfery na linii PiS-PSL. Możliwe pojedyncze przypadki

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 21:30
Władze PSL wykluczają koalicję z PiS zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym. Możliwe są natomiast transfery pojedynczych polityków. Kilka dni temu tygodnik "Wprost" poinformował o tym, że do PiS może wkrótce przejść dwójka posłów. Podobne transfery są możliwe we władzach lokalnych, zwłaszcza w Polsce południowo-wschodniej. 
rozwiń zwiń