Waldemar Kraska: wciąż jesteśmy przed drugą falą koronwairusa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 08:30
– Poluzowaliśmy pierwotne obostrzenia. Są wakacje, ludzie odreagowują zamknięcie w domu, ale utrzymaliśmy restrykcje, których powinno się przestrzegać. Niestety, wiele osób zapomina o tym – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PAP/Marcin Obara

PAP Włochy koronawirus Neapol 1200.jpg
Wzmożone kontrole i surowe kary. Włosi nie chcą dopuścić do drugiej fali epidemii SARS-CoV-2

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewnił, że reakcją na wzrost zachorowań na koronawirusa nie będzie zamykanie gospodarki.  – Obowiązek noszenia maseczki powinien być egzekwowany przez policję. Jest to w naszym interesie. Kilka wysokich mandatów może spowodować, że ludzie będą nosić maseczki – Powiedział wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska odniósł się w Programie 3 Polskiego Radia także do ponownego pojawienia się ognisk zachorowań w kopalniach.– Mamy w tej chwili dosyć dużo nowych zachorowań. Są to duże ogniska w zakładach pracy. Prowadzimy tam szeroko zakrojone badania, testy – dodał.


Posłuchaj
13:04 2020_07_27 08_12_49_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Waldemar Kraska: nie chcemy zamykać ponownie gospodarki (Salon polityczny Trójki)

 

Wiceminister podkreślił, że odpowiedzią powinno być poddawanie pracowników testom na koronawirusa, ale obecnie nie ma mowy o zamykaniu zakładów pracy. – Nie chcemy, aby doszło do sytuacji, w której będziemy zamykać ponownie gospodarkę – podkreślał Waldemar Kraska.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 443 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 7 kolejnych zgonach. To oznacza, że łącznie od początku epidemii Covid-19 do wczoraj zakażonych zostało w Polsce 43 tysiące 065 osób. Zmarło tysiąc 671 chorych. – Pod koniec sierpnia przeprowadzane będą testy leku na koronawirusa na ludziach. Chwilę to potrwa, ale chcemy, by lek ten był bezpieczny – wyjaśnił gość Beaty Michniewicz.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 27.07.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/ml

Czytaj także

Ministerstwo Cyfryzacji: Poczta Polska ma dostęp do rejestru PESEL od 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 07:33
Poczta Polska od września 2014 r. ma dostęp do rejestru PESEL w trybie teletransmisji danych do realizacji zadań ustawowych - podało Ministerstwo Cyfryzacji. Dodało, że Poczta ma dostęp do danych z tego rejestru w dużo szerszym zakresie, niż wynika z wniosku z 20 kwietnia 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes Poczty Polskiej: pakiety wyborcze będą dostarczały dwuosobowe zespoły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 14:10
- Ze spisu wyborców potrzebujemy tylko niektórych danych: adresu i liczby wyborców, którzy pod tym adresem, zgodnie ze spisem figurują  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.
rozwiń zwiń