Wiceminister sprawiedliwości: nie ma zgody na warstwę ideologiczną konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 08:40
– Solidarna Polska jest zwolennikiem wypowiedzenia konwencji stambulskiej i liczymy, że premier Mateusz Morawiecki za kilka godzin pozytywnie odniesie się do naszych oczekiwań – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. 
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PR

Michał Wójcik w "Salonie politycznym Trójki" wyraził nadzieję, że premier Mateusz Morawiecki pozytywnie odniesie się do wniosku o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Szef rządu ma dziś przedstawić stanowisko w tej sprawie.


Posłuchaj
12:48 2020_07_30 08_13_02_PR3_Salon_Polityczny_for_media.mp3 Michał Wójcik: Solidarna Polska nie zgadza się na ideologię zawartą w konwencji stambulskiej (Salon polityczny Trójki)

 

Polityk Solidarnej Polski przypomniał, że jego partia sprzeciwia się zapisom konwencji stambulskiej. Wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że konwencja jest szkodliwa, ponieważ uderza w małżeństwo i w rodzinę.  Ten dokument otwiera drzwi na "trzecią płeć", małżeństwa jednopłciowe, adopcję przez te małżeństwa – tłumaczył. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Według przedstawicieli resortu sprawiedliwości, konwencja wprowadza szkodliwe rozwiązania ideologiczne, takie jak pojęcie tzw. płci społeczno-kulturowej w opozycji do płci biologicznej.  Konwencja stambulska ma dwa rodzaje przepisów: bardzo dobre, pomagające ofiarom przemocy i na to jest zgoda. Nie ma jej natomiast na warstwę ideologiczną – dodał Michał Wójcik.

Część opozycji i lewicowych organizacji pozarządowych sprzeciwia się propozycji ministra sprawiedliwości, argumentując, że wypowiedzenie konwencji pogorszy sytuację kobiet w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 30.07.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/ml/mk

Czytaj także

"Nie poprawia bezpieczeństwa kobiet, a promuje tęczowe ruchy". Prof. Nalaskowski o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:35
- Konwencja stambulska niczego nie załatwia, jest pustosłowiem, mało tego, narzuca społeczności międzynarodowej współpracę z organizacjami transpłciowymi - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie potrzebujemy lewackiej otoczki, żeby chronić przed przemocą". Kaleta o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 11:11
- To jest czas, żeby ją wypowiedzieć - mówił w środę o tzw. konwencji stambulskiej wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Zapewnił, że polskie państwo chroni pokrzywdzonych i nie potrzebuje "lewackiej otoczki", która zagraża tożsamości rodziny. 
rozwiń zwiń