Szymon Hołownia: decyzja SN ws. wyniku wyborów nie mogła być inna

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:00
– Wiedzieliśmy, że 10 maja wybory będą nie tylko niekonstytucyjne, ale mogły też zostać sfałszowane. Dobrze, że zostały przesunięte, bo inaczej na pewno uznano by je za nieważne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymona Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050.
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: PR

Szymon Hołownia powiedział w radiowej Trójce, że akceptuje wynik wyborów prezydenckich, które w poniedziałek Sąd Najwyższy uznał za ważne. – Wybory prezydenckie nasycone były mnóstwem nieprawidłowości. Uznaję jednak ich wynik, nie mam tu wyboru. Polacy zdecydowali tak, a nie inaczej – powiedział lider Polski 2050.


Posłuchaj
14:22 2020_08_04 08_12_55_PR3_Salon_Polityczny_Trojki_for_media.mp3 Szymon Hołownia: uznaję wynik wyborów (Salon Polityczny Trójki)

 

Lider ruchu Polska 2050 powiedział, że decyzja Sądu Najwyższego nie mogła być inna ze względu na różnicę liczby głosów, oddanych na Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. – Nawet jeśli jakieś protesty są zasadne, ale nie mają wpływu na wynik wyborów, to można się było tego spodziewać – podkreślił Hołownia.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szymon Hołownia dodał, że w najbliższym czasie planuje wyruszyć w trasę po Polsce, aby promować tworzony przez siebie ruch obywatelski Polska 2050. – My i ruch Rafała Trzaskowskiego mamy swoje tożsamości i autonomie. Jeżeli będzie jednak jakiś obszar do współpracy zadaniowej, to się nad tym zastanowimy – odpowiedział spytany, czy istnieje możliwość współpracy pomiędzy Polską 2050 a tworzącym się ruchem społecznym swojego niedawnego konkurenta w wyborach.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Hołownia (Polska 2050
Data emisji: 4.08.2020
Godzina emisji: 8.12

IAR/ml

Czytaj także

Publicysta: jeśli wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę, wynik mamy przesądzony

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:11
- Jeśli wyborcy Konfederacji się zmobilizują i zagłosują na Andrzeja Dudę, to wynik drugiej tury mamy rozstrzygnięty - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Biedroń ("Sieci") i Dariusz Grzędziński ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Żukowski: w drugiej turze trzeba pozyskać nowych wyborców i zmobilizować dotychczasowych

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:55
- Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają za zadanie nie tylko pozyskać wyborców kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, ale także utrzymać mobilizację swoich wyborców z pierwszej tury oraz pozyskać dodatkowych - tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog i politolog dr Tomasz Żukowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołownia zapowiada utworzenie stowarzyszenia. Zdradził też, jak zagłosuje w II turze

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:44
- Ze wspaniałego poruszenia, które złożyło się na kampanię prezydencką powstanie ruch społeczny i obywatelski w formie stowarzyszenia o nazwie "Polska 2050" - zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia, kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń