Paweł Mucha: uczestnictwo w uroczystej sesji Zgromadzenia Narodowego to kwestia szacunku do wyborców

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 08:28
– To historyczna chwila – prezydent Andrzej Duda wybrany przy tak wysokiej frekwencji wyborczej, z tak ogromnym poparciem, inauguruje swoją drugą kadencję – mówił w Programie 3 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PAP/Mateusz Marek

Posłuchaj
13:51 2020_08_05 08_13_03_PR3_Salon_Polityczny.mp3 Paweł Mucha z KPRP o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję (Salon Polityczny Trójki)

 

Minister Paweł Mucha powiedział, że inauguracja drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, która odbędzie się we czwartek 6 sierpnia, rozpocznie się od złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Planowany jest m.in. udział prezydenta w mszy świętej w intencji ojczyzny, przejęcie przez niego zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi oraz wygłoszenie orędzia.

Zapytany o główne elementy jutrzejszej prezydenckiej przemowy, gość Beaty Michniewicz odpowiedział: – Możemy odwołać się do tego, co pan prezydent Andrzej Duda mówił i realizował przez swoją pierwszą kadencję, co było

Paweł Lisicki 1200.jpg
"Komentarz dnia": zatwierdzenie ważności wyborów, zaprzysiężenie prezydenta

tematem kampanii wyborczej. Prezydent bardzo wyraźnie wskazywał, jakie działania będzie podejmował w drugiej kadencji – kwestie związane z aktywną Polską, wielkim planem inwestycyjnym, skuteczną działalnością, jeżeli chodzi o programy społeczne.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich pokonał kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, zdobywając nieco ponad 51 procent głosów. Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha powiedział, że zapowiadany przez część polityków opozycji bojkot zaprzysiężenia prezydenta to wystawienie świadectwa samemu sobie.

– Żyjemy w demokratycznym państwie, każdy może wystawić sobie świadectwo. Jestem przekonany, że ogromna większość członków Zgromadzenia Narodowego w tym zgromadzeniu będzie uczestniczyć. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej stwierdził Sąd Najwyższy – stwierdził minister.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 8.12

IAR/kr

Czytaj także

Borys Budka: będziemy obecni na zaprzysiężeniu prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 09:00
– Bez względu na to, jak oceniamy polityka, szacunek do instytucji głowy państwa mam. Chciałbym, aby Andrzej Duda miał tyle siły w swoim obozie politycznym, by mógł wymusić rozwiązania dobre dla obywateli – powiedział szef PO Borys Budka, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Propaganda i fake news". Michał Woś o akcji Greenpeace

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 09:12
– Garstka NGO-sów uczyniła z troski o środowisko i przyrodę model biznesowy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister środowiska Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia: decyzja SN ws. wyniku wyborów nie mogła być inna

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:00
– Wiedzieliśmy, że 10 maja wybory będą nie tylko niekonstytucyjne, ale mogły też zostać sfałszowane. Dobrze, że zostały przesunięte, bo inaczej na pewno uznano by je za nieważne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymona Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050.
rozwiń zwiń