Piotr Müller: nie można wykluczyć żadnego wariantu, jeśli chodzi o korekty w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 08:29
– Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości akceptują konieczność rekonstrukcji rządu i optymalizacji liczby ministerstw – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Twitter/Piotr Müller - rzecznik rządu

Posłuchaj
13:22 2020_08_07-08-12-51_Salon_polityczny_Trojki.mp3 Piotr Müller o planach restrukturyzacji rządu (Salon polityczny Trójki)

 

1200_Szczerski_PR1.jpg
Krzysztof Szczerski: jestem gotowy pracować w Kancelarii Prezydenta w ramach obecnego systemu polityki zagranicznej

Jak dodał, nowe warunki podziału resortów między członków Zjednoczonej Prawicy będą wymagały podpisania nowej umowy koalicyjnej.

Minister Piotr Müller powiedział także, że podczas wczorajszego, wyjazdowego spotkania prezydium PiS nie podjęto żadnych decyzji personalnych. – Mieliśmy podsumowanie powyborcze. Były zapowiedzi pewnych zmian po okresie wakacyjnym.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Rzecznik rządu minister Piotr Müller stwierdził również, że obecnie nie można wykluczyć żadnego wariantu, jeśli chodzi o korekty w rządzie. Ostateczne decyzje podjęte zostaną we wrześniu lub w październiku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Müller (rzecznik prasowy rządu)
Data emisji: 7.08.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/kr

Czytaj także

Szymon Hołownia: decyzja SN ws. wyniku wyborów nie mogła być inna

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:00
– Wiedzieliśmy, że 10 maja wybory będą nie tylko niekonstytucyjne, ale mogły też zostać sfałszowane. Dobrze, że zostały przesunięte, bo inaczej na pewno uznano by je za nieważne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymona Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: uczestnictwo w uroczystej sesji Zgromadzenia Narodowego to kwestia szacunku do wyborców

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 08:28
– To historyczna chwila – prezydent Andrzej Duda wybrany przy tak wysokiej frekwencji wyborczej, z tak ogromnym poparciem, inauguruje swoją drugą kadencję – mówił w Programie 3 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzej Dudy: będziemy tam z szacunku dla wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:29
– Jako delegacja będziemy tam z szacunku dla wyborców, milionów Polaków, którzy wzięli udział w tych wyborach, z szacunku dla instytucji państwa i z szacunku dla  – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu oraz była kandydatka na urząd prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska w dniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
rozwiń zwiń