Wybory przewodniczącego klubu KO. Komentuje Marcin Kierwiński

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:45
– Cezary Tomczyk to bardzo ciekawa osoba. Mam o nim bardzo dobre zdanie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO, odnosząc się do kwestii wyboru nowego przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej.
Marcin Kierwiński
Marcin KierwińskiFoto: PR
mid-20907093 (1).jpg
"Nie ma konfliktu, jest rywalizacja". Poseł PO o wyborach przewodniczącego klubu

– Dzisiaj zapewne nie dojdzie do wybrania nowego przewodniczącego klubu. Rezygnacja Borysa Budki z tego stanowiska była przesądzona w momencie, gdy został szefem partii, o czym sam wspominał. (...) Kandydatury na szefa partii ujawnią się podczas posiedzenia klubu. Ostatnio pojawiła się na przykład kandydatura Cezarego Tomczyka – poinformował Kierwiński.

Posłuchaj
13:06 [PR3] PR3 (mp3) 15 wrzesień_2020_09_15-08-12-49_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: potrzebna jest osoba, która będzie świetnie współpracować z Borysem Budką (Salon polityczny Trójki/Trójka)

Czytaj także:

– Potrzebna jest osoba, która będzie świetnie współpracować z Borysem Budką, która będzie prowadzić Platformę Obywatelską. Musi być to osoba, która gwarantuje świeże spojrzenie na działanie klubu parlamentarnego – mówił Kierwiński na antenie radiowej Trójki.

1200_Neumann_EN.jpg
Neumann: jestem gotów kandydować na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej

Zdaniem sekretarza generalnego PO "Cezary Tomczyk to bardzo ciekawa osoba". – Mam o nim bardzo dobre zdanie – zaznaczył.

Polityk przedstawił natomiast zupełnie inne zdanie nt. Sławomira Neumanna. – On zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu Platformy Obywatelskiej. Nie jestem zwolennikiem wracania do funkcji – zwłaszcza jeśli dana osoba z tej funkcji już zrezygnowała – podkreślił.

"Trzaskowski ma bardzo wiele energii"

Sekretarz generalny PO odniósł się również do postaci prezydenta Warszawy. – Rafał Trzaskowski ma bardzo wiele energii. Musi teraz zająć się rozwiązaniem problemu z przesyłem ścieków pod Wisłą  to naturalne, jest prezydentem Warszawy. Tego oczekują od niego wyborcy, którzy postawili na niego dwa lata temu – zaznaczył.

***

Zarząd Platformy Obywatelskiej zbiera we wtorek się o godz. 11.00. Przedmiotem obrad będzie m.in. kwestia wyboru nowego przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej. Na szefa klubu zgodził się kandydować Cezary Tomczyk, który ma pewne szanse na wybór.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Kierwiński (sekretarz generalny PO)
Data emisji: 15.09.2020
Godzina emisji: 08.12

PR3/PAP/pb/kr

Czytaj także

"Postępujący proces rozkładu". Paweł Mucha o problemach parlamentarnej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:41
- Widać akceptację Polaków dla prezydentury Andrzeja Dudy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, komentując najnowsze sondaże poparcia społecznego dla polityków w Polsce. Wiceszef Kancelarii Prezydenta odniósł się też m. in. do próby utworzenia koła poselskiego przez Szymona Hołownię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jachira: KO jest najlepsza w jednym - milczeniu i braku rozmowy wewnątrz klubu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 18:30
- Mam świadomość, że zaraz spotkam się z zarzutem, że piorę brudy publicznie, ale od miesiąca nikt nie zrobił prania, a trochę się już tego nazbierało - powiedziała poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira w nagraniu, które zaadresowała do kierownictwa swojego ugrupowania. Polityk odnosi się także do ruchu, który miał inaugurować Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liderzy opozycji specjalistami od wpadek? Politolog: pogrąża ich polityczne zarozumialstwo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 15:15
W ciągu ostatnich 5 lat tytuł "lidera opozycji" należał do kilku polityków. Wszystkich łączyła skłonność do wpadek, czego w ostatnich tygodniach dowodzi Rafał Trzaskowski. Zdaniem dr. Artura Wróblewskiego winę za ten stan rzeczy ponosi największa partia opozycyjna, która w jego ocenie nie zbudowała odpowiednich kadr. - Ma tych samych ludzi, tkwi w tych samych układach towarzyskich i dlatego nie ma z kogo wybrać - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog Uczelni Łazarskiego. Podobnego zdania jest dr Ewa Pietrzyk-Zienkiewicz z UW.
rozwiń zwiń