Michał Woś o słowach ambasador USA nt. LGBT: Polska jest oazą wolności

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 09:18
– Być może pani ambasador powinna być zaproszona na prelekcję o podstawach polskiego prawa, o naszej tradycji i historii – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister środowiska.
Michał Woś
Michał WośFoto: PR

Michał Woś powiedział "Salonie politycznym Trójki", iż jest to "zasmucające, że ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, tak słabo zna historię naszego kraju i nie wie, że Polska zawsze była oazą wolności". Zwrócił przy tym uwagę, że nasz kraj nie doprowadził "w ostatnim czasie do tych wszystkich absurdów prawnych, które widzimy na Zachodzie".


Przemysław Czarnek 1200.jpg
"Nie wymagamy pouczenia". Przemysław Czarnek o liście ambasadorów ws. LGBT

Odniósł się on w ten sposób do wywiadu ambasador Mosbacher, w którym przekonywała ona, że Polska ma na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym, co przekłada się na niekorzystne decyzje inwestycyjne, ma również wpływ na sprawy militarne.


Posłuchaj
14:06 PR3_MPLS 2020_09_30-08-13-07_for_media.mp3 Michał Woś o słowach ambasador USA o LGBT: Polska jest oazą wolności (Salon polityczny Trójki)

 

– Być może wiele osób, także piastujących funkcje publiczne na Zachodzie, ma potrzebę wyrównywania krzywd, których środowiska homoseksualne z rąk państw Zachodu doznawały. Przypomnę, że dopiero na początku XXI wieku homoseksualizm został zdepenalizowany w niektórych stanach USA. Polska nigdy nie miała tego rodzaju problemu – przekonywał Michał Woś.

Podkreślił on przy tym, że "być może pani ambasador powinna być zaproszona na prelekcję o podstawach prawa, tradycji i historii w Polsce".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Woś (minister środowiska)
Data emisji: 30.09.2020
Godzina emisji: 08.13

pp/ml

Czytaj także

"Nie wymagamy pouczenia". Przemysław Czarnek o liście ambasadorów ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 18:10
- Prawa człowieka to nie jest ideologia, ale ideologia LGBT to nie są prawa człowieka. My absolutnie nie naruszamy praw człowieka i przestrzegamy polskiej konstytucji - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: ambasador Mosbacher powinna zastanowić się, co mówi do narodu, który był przedmurzem chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:57
- Ambasador USA w Polsce powinna zastanowić się, co mówi do narodu, który ma ponad 1000-letnią historię, który był przedmurzem chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej; mówienie, że jesteśmy po złej stronie historii, nie powinno przychodzić na myśl komukolwiek - ocenił poseł PiS Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworczyk: ambasador Mosbacher posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 21:45
- Przykro mi, że ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, opierając się na zmanipulowanych informacjach, posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, którą mamy w Polsce - tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do wtorkowego wywiadu amerykańskiej dyplomatki.
rozwiń zwiń