Donald Trump zakażony Covid-19. "To pewnie zatrzyma jego kampanię wyborczą"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 09:11
– To, że Donald Trump ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, mogło się zdarzyć. Jest politykiem, spotyka się z masą różnych ludzi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł Konfederacji Artur Dziambor.
Artur Dziambor
Artur DziamborFoto: PR

Gość radiowej Trójki zaznaczył, że nie zmienił zdania na temat reagowania na koronawirusa. – Nadal uważam, że nie powinny być wprowadzane żadne obostrzenia i powinniśmy żyć normalnie – powiedział Artur Dziambor.


Posłuchaj
13:57 PR3_SP3_2020_10_02-08-44-38_for_media.mp3 Artur Dziambor: pozytywny wynik testu na koronawirusa u Donalda Trumpa był nawet spodziewany (Salon polityczny Trójki)

 

donald melania trump pap 1200.jpg
Prezydent Donald Trump i pierwsza dama zakażeni koronawirusem

– To, że Donald Trump ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, mogło się zdarzyć, jest politykiem, spotyka się z masą różnych ludzi, ściska dziennie pewnie kilkaset dłoni, więc to jest nawet spodziewane – powiedział odnosząc się do wiadomości z USA. – To pewnie zatrzyma jego kampanię wyborczą – ocenił polityk Konfederacji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Maseczkę zakładam wtedy, kiedy muszę. To nie powinien być przymus, powinniśmy się chronić według własnego uznania, jeśli uważamy, że jesteśmy narażeni na choroby, to powinniśmy zachowywać się jak Joe Biden, który ręki Trumpowi nie podał – mówił Artur Dziambor, komentując sytuację z debaty prezydenckiej między Joe Bidenem a Donaldem Trumpem.

Koronawirus a Marsz Niepodległości

Polityk został zapytany także o Marsz Niepodległości w kontekście epidemii. – Marsz Niepodległości musi się odbyć, Warszawa jeszcze nie jest czerwoną strefą, nie trzeba nosić maseczek na zewnątrz, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zorganizować coś takiego – podkreślił Artur Dziambor.

– Marsz Niepodległości jest na świeżym powietrzu, czekają na niego dziesiątki tysięcy ludzi i mam nadzieję, że nie będzie żadnych przeciwwskazań, mimo to, że w tym momencie prezydent Warszawy wypowiada się o tym dosyć niebezpiecznie, w takim kontekście, że chciałby go zakazać – powiedział. 

Jak dodał, deklarował, że osobiście zaprosi prezydenta Trzaskowskiego, żeby przeszedł ten marsz z nim. – Jeśli będzie chciał może się trzymać 2 metry ode mnie, w maseczkach, goglach, w czym będzie chciał, ale żeby przyszedł, zobaczył. Wielokrotnie obrażał ludzi, którzy chodzą w tym marszu, ja się na to nie godzę – wyjaśnił polityk Konfederacji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 2.10.2020
Godzina emisji: 8.45

pg/ml

Czytaj także

1552 nowe osoby z COVID-19. Rośnie liczba ozdrowieńców, to już 740 osób w ciągu doby

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 10:34
Od wczoraj wyzdrowiało 740 osób zakażonych koronawirusem. To o 205 więcej niż poprzedniej doby. W sumie w Polsce jest 69 965 ozdrowieńców - informuje Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Donald Trump i pierwsza dama zakażeni koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 07:29
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że on i pierwsza dama Melania Trump są zakażeni koronawirusem.
rozwiń zwiń