Nowa ustawa ws. COVID-19. Wyższy dodatek dla lekarzy skierowanych do walki z COVID

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:38
– Dodatek dla lekarzy, który w tej chwili wynosi 50 proc., będzie wynosił 75 proc. W tej trudnej sytuacji odpowiedzialność nie może być identyczna, jak wtedy, gdy służba zdrowia funkcjonuje normalnie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Latos, poseł PiS.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PAP/Leszek Szymański
covid ludzie stock 1200 (2).jpg
Ekspert apeluje: społeczeństwo musi przestrzegać zaleceń, a nie udawać, że to robi

Dodatkowe wynagrodzenie dla lekarzy skierowanych do walki z koronawirusem i możliwe uruchomienie tymczasowych szpitali. To rozwiązania przedstawiane przez rząd w związku z szybko rosnącą liczbą zajmowanych łóżek szpitalnych i respiratorów. Nowe prawo ma zapewnić medykom większe bezpieczeństwo, także finansowe.

Posłuchaj
14:23 PR3 2020_10_16-08-44-21_for_media.mp3 Tomasz Latos: zwiększymy wynagrodzenie dla lekarzy skierowanych do walki z koronawirusem (Salon polityczny Trójki)

 

Tomasz Latos powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że "dodatkowe posiedzeniu sejmu ws. COVID-19 odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek, czekam na oficjalne potwierdzenie, ale dementuję informacje, że posiedzenie ma odbyć się w piątek". – Nowa ustawa jeszcze do sejmu nie wpłynęła, mam informacje od ministra Niedzielskiego, o których mówił też na konferencji prasowej. (...) W tej trudnej sytuacji odpowiedzialność nie może być identyczna, jak wtedy, gdy służba zdrowia funkcjonuje normalnie – stwierdził poseł PiS.

Czytaj także: 

– Druga sprawa jest związana ze zwiększeniem wynagrodzeń w tym trudnym okresie, dla tych osób, które pracują w zagrożeniu koronawirusem. Ten dodatek, który w tej chwili wynosi 50 proc., będzie wynosił 75 proc. Pamiętajmy, że to dopiero wstęp, zapisy są przed pierwszym czytaniem, w trakcie prac w parlamencie będzie możliwość korekt – powiedział Latos.

Gość Polskiego Radia odniósł się także do propozycji opozycji ws. ustawowego obowiązku noszenia maseczek. Zdaniem posła jest "to dobra inicjatywa, dlatego, że obserwujemy dość nonszalanckie podejście części społeczeństwa, także części polityków, do pandemii".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 16.10.2020
Godzina emisji: 8.45

dn