Minister zdrowia: szpital tymczasowy powstanie w każdym województwie, myślimy o dwóch lokalizacjach w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 09:37
– Chcemy przygotować szpitale tymczasowe w każdym województwie. Jeśli chodzi o Warszawę, to myślimy o dwóch lokalizacjach – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia. 
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: Ministerstwo Zdrowia

Posłuchaj
13:51 [ PR3]PR3 (mp3) 2020_10_19 08_44_43_for_media.mp3 Adam Niedzielski: szpital tymczasowy w każdym województwie (Salon polityczny Trójki) 

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, będzie odpowiedzialny za przygotowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dla pacjentów zakażonych koronawirusem. O tej sprawie jako pierwsza informowała Wirtualna Polska.

muller pap 1200.jpg
Rzecznik rządu: Michał Dworczyk odpowiada za przygotowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

Jak przyznał jednak w Programie 3 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia, takie szpitale mają powstać w każdym województwie. – Przygotowujemy się na czarne scenariusze. Jeśli chodzi o Warszawę, to myślimy o dwóch lokalizacjach szpitala tymczasowego – powiedział minister. 

Czytaj również:

Niedzielski mówił też o kolejnych działania rządu, które mają zwiększyć dostępność łóżek. - Będziemy przekształcali wybrane szpitale powiatowe w szpitale tylko covidowe. NFZ wspólnie z wojewodami przez cały weekend pracowali nad tym, aby stworzyć listę takich szpitali. Mówimy o 10 tys. łóżek, które zasiliłyby system walki z koronawirusem – przekonywał szef resortu zdrowia.

Kolejnym zadaniem rządu ma być włączenie prywatnej służby zdrowia do walki z koronawirusem.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Niedzielski (minister zdrowia)
Data emisji: 19.10.2020
Godzina emisji: 8.45

kad/ml

Czytaj także

"To skrajny egoizm". Minister zdrowia krytykuje obchodzenie zasad sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 20:10
"Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski w apelu do osób obchodzących zasady bezpieczeństwa przeciwepidemicznego. "To skrajny egoizm" - dodał. 
rozwiń zwiń