"Posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo". Puda o protestach Agrounii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 09:48
– Żaden rolnik nie chce prowadzić działalności, która wiąże się z cierpieniem zwierząt, potwierdzają to również sondaże, ponad 55% rolników poparło "piątkę dla zwierząt" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi, odnosząc się do reakcji rolników na nowelę ustawy o ochronie zwierząt w Polsce. 
Grzegorz Puda
Grzegorz PudaFoto: Krystian Maj/KPRM

W trakcie audycji rozmawiano m.in. na temat procedowania "piątki dla zwierząt" i protestach, którymi na projekt zareagowała część środowiska rolniczego.

puda 1200 pap.jpg
"Wsłuchaliśmy się w głos rolników". Grzegorz Puda o zmianach w "Piątce dla zwierząt"

"Zaspokoi nawet najbardziej źle nastawionych" 

– "Piątka dla zwierząt" została przegłosowana przez Senat, są poprawki, my nad tymi poprawkami będziemy się pochylać – powiedział Puda w odpowiedzi na pytanie o stanowisko większości parlamentarnej wobec zmian zaproponowanych przez Senat. 

Posłuchaj
13:04 _PR3_AAC 2020_10_22-08-45-11_for_media.mp3 Grzegorz Puda: widzę jaki hejt na mnie te organizacje i te środowiska wylewają (Salon Polityczny Trójki/Trójka)

 

– Myślę, że po pracach Sejmu ta ustawa już będzie taką ustawą, która zaspokaja również nawet tych najbardziej źle nastawionych do tej ustawy przeciwników, mówię tutaj głównie o przedsiębiorcach, którzy wyszli na ulicę – dodał minister. 

Gościa audycji zapytano o protesty organizowane przez Agrounię. – Mam poważne wątpliwości co do intencji protestów organizowanych przez samą Agrounię – nazywanie kogoś na przykład zdrajcą raczej nie jest zaproszeniem do dyskusji – odpowiedział Puda. 

– Widzę jaki hejt na mnie te organizacje i te środowiska wylewają, wielokrotnie mógłbym spokojnie zwracać się do sądu o to, aby ukarać wszystkich tych, którzy piszą – dodał, komentując działania podejmowane przez rolników. – Posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo – dodał, zwracając uwagę na sytuację posłów popierających projekt PiS. 

Ministra rolnictwa i rozwoju wsi zapytano również o stanowisko części opozycji wobec proponowanych zmian. – Jeżeli chodzi o ubój rytualny, to Polska przecież notyfikowała zakaz uboju rytualnego w 2014 r., jeszcze za rządów PO z PSL, więc dziwie się dzisiaj PSL, że podnosi takie tematy – zauważył gość. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Puda (minister rolnictwa i rozwoju wsi)
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 8.45

kb/ml

Czytaj także

"Jesteśmy zawiedzeni współpracą z PO". Senatorowie PSL o głosowaniu nad "Piątką dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 18:42
PSL jest zawiedzione współpracą z PO w Senacie, ale teraz nie jest czas na zastanawianie się, co dalej z większością senacką. Tak wynika z informacji przekazanych przez polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rolnictwa: wydatki w budżecie 2021 na rolnictwo wzrosną o 11,5 procent

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 15:27
Sejmowa komisja rolnictwa pozytywnie zaopiniowała budżet rolny na 2021 rok, nie wprowadzając do niego poprawek. Wydatki na rolnictwo, bez KRUS, wzrosną do 5 mld 159 mln zł, czyli o 11,5 proc. - poinformował wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński.
rozwiń zwiń