Prezes PiS apeluje o obronę kościołów. Piotr Zgorzelski oskarża go o cynizm

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:33
– Sprowadzenie uwagi na kościoły ma sprowokować demonstrantów do ataków na świątynie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski z PSL.
Piotr Zgorzelski
Piotr Zgorzelski Foto: PR

Wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o cyniczne wykorzystywanie wyborców i osób wierzących, a także Kościoła katolickiego, po tym, jak prezes PiS wezwał do obrony kościołów przed agresją uczestników proaborcyjnych protestów.

grabowska genowefa_71041200.jpg
"Mamy sformułowany zakaz praktyk eugenicznych". Prof. Grabowska o kwestii aborcji w prawie UE

Zdaniem gościa "Salonu politycznego Trójki" rząd będzie chciał wykorzystać manifestacje i rosnące statystyki przypadków zakażeń do wprowadzenia lockdownu. – Będzie to podparte opiniami wirusologów, że demonstracje bez zachowania dystansu społecznego przyczyniły się do wzrostu zachorowań – zaznaczył.


Posłuchaj
14:16 2020_10_28 08_44_52_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Piotr Zgorzelski: Jarosław Kaczyński zapisał Kościół do PiS (Salon polityczny Trójki)

 

Oskarżył przy tym rządzących o to, że nie przygotowali kraju do nadejścia drugiej fali pandemii koronawirusa i ocenił, że system służby zdrowia jest w naszym kraju niewydolny.

Piotr Zgorzelski powiedział również, że swoim apelem Jarosław Kaczyński "zapisał Kościół do PiS", a decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej doprowadzi w przyszłości do zalegalizowania aborcji na życzenie.


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Zgorzelski (PSL)
Data emisji: 28.10.2020
Godzina emisji: 8.45

pp/ml

Czytaj także

"Hańba i skandal". Anna Milczanowska o atakach na kościoły

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 08:40
- Żyjemy w kraju demokratycznym, mamy prawo protestować, nie wszystkim wszystko musi się podobać. Jednak atakowanie kościołów, czegoś, co jest od tysiąca lat kośćcem kulturowym naszej ojczyzny, nie miało miejsca nawet za okupacji hitlerowskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o protestach: skali agresji nie da się niczym uzasadnić

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:23
- Kwestia dopuszczalności przerywania ciąży wszędzie na świecie wywołuje emocje, ale skala agresji i mowy nienawiści obserwowana w ostatnich dniach w Polsce nie da się niczym uzasadnić - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń