Bosak: narracja, żeby siedzieć w domu, została całkowicie skompromitowana przez masowe manifestacje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 09:25
– Nie rozumiem tej sytuacji. Niektórzy z nas byli wcześniej na manifestacjach przedsiębiorców. Nie rozumiem tej dysproporcji, nierównomierności – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, komentując reakcje policji na protesty i przestrzeganie zaleceń.
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak Foto: PR

Polityk Konfederacji został zapytany o organizowanie Marszu Niepodległości w czasie pandemii. – Według zapowiedzi, które dotarły do mnie, Marsz Niepodległości będzie się odbywał, będzie normalnie organizowany. Jeżeli tylko będę mógł, obowiązki rodzinne i zawodowe pozwolą, to wezmę w nim udział – powiedział Krzysztof Bosak.


Posłuchaj
13:26 PR3_SP3_2020_11_05-08-44-55_for_media.mp3 Krzysztof Bosak: narracja, żeby siedzieć w domu, została całkowicie skompromitowana przez masowe manifestacje (Salon polityczny Trójki)

 

- Kiedy widzieliśmy przez ostatnie tygodnie właściwie bezczynność policji wobec idących w dziesiątki tys. manifestacji lewicy, to trudno, żebyśmy oczekiwali, że polscy patrioci, katolicy czy konserwatyści, którzy też w dużej grupie 11 listopada pokazują się na polskich ulicach, zrezygnują ze swoich praw obywatelskich - stwierdził gość audycji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Policja powinna zachowywać się w jednolity sposób - zaznaczył Krzysztof Bosak. - Na proteście branży fitness było zaledwie kilkaset osób na pl. Bankowym, policja emitowała komunikaty wzywające do rozejścia się, legitymowała ludzi, wystawiała mandaty. Kilka dni później zaczęły się protesty przeciwników wyroku TK, blokowali ulice i ruch przez wiele dni w Warszawie i całym kraju, policja nie wystawiała mandatów, nie zatrzymywała osób – mówił polityk Konfederacji.

premier morawiecki 1200.png
"Zalecenia są jednakowe dla wszystkich". Premier zaapelował o nieorganizowanie Marszu Niepodległości

Jak ocenił, "policja kieruje się rozkazami, które dostaje z MSW". – Taka jest praktyka. Jeżeli policja ma rozkaz, że ma być twarda, surowa, to taka jest; jeżeli ma polecenie, że ma nie reagować, np. dopuścić sprayowanie kościołów albo rzucanie butelkami i innymi przedmiotami w tych, którzy stoją przed kościołami, to policja również na to może pozwolić – ocenił Krzysztof Bosak.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 8.44

pg/kr

Czytaj także

"Zalecenia są jednakowe dla wszystkich". Premier zaapelował o nieorganizowanie Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 21:02
W środę podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku premier Mateusz Morawiecki zaapelował o powstrzymanie się od organizowania 11 listopada Marszu Niepodległości. Zapewnił, że chętnie sam weźmie udział w marszu "w przyszłym roku, gdy nie będzie już koronawirusa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: wyrok TK będzie miał charakter obowiązujący, nikt nie zamierza odmawiać jego publikacji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 07:50
- W tej chwili jest jednak potrzeba osłabienia emocji ze względu na pandemię. Natomiast nikt nie podważa zasadności tego wyroku. On jest elementem realizacji tego, co wprost wynika z konstytucji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń