"To nie są pieniądze dla celebrytów, wątpliwe przypadki wyjaśnimy". Piotr Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 09:25
– Apeluję o uczciwość debaty. To nie są pieniądze dla celebrytów, ale dla firm, które zatrudniają ludzi – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, odnosząc się do kontrowersji ws. Funduszu Wsparcia Kultury.
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr GlińskiFoto: KANCELARIA PREMIERA/DOMENA PUBLICZNA

W niedzielę Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że szef resortu Piotr Gliński postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków Funduszu Wsparcia Kultury i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji.

jedynka radosław fogiel 1200.jpg
Radosław Fogiel: rządowe wsparcie dla artystów jest potrzebne

– Wstrzymaliśmy Fundusz Wsparcia Kultury, ale apeluję o uczciwość debaty. To nie są pieniądze dla celebrytów, ale dla firm, które zatrudniają ludzi. Rzeczywiście w tych 2064 znalazło się kilka podmiotów, które z celebrytami są związane. Te przypadki zweryfikujemy – powiedział Piotr Gliński. 


Posłuchaj
13:06 PR3_MPLS 2020_11_16-08-45-02_for_media.mp3 Piotr Gliński: to nie są pieniądze dla celebrytów. Wicepremier o Funduszu Wsparcia Kultury (Salon polityczny Trójki)

 

Minister kultury dodał, że "musimy zdawać sobie sprawę, że podobnie jak przy innych działaniach pomocowych dla polskiej gospodarki, te działania idą z algorytmu na zasadzie zaufania dla tych, którzy podają dane dot. swojej działalności". – Tak jest w całej Europie. Nie jesteśmy w stanie przeprowadzać śledztw dotyczących poszczególnych podmiotów, które składają deklaracje – dodał Piotr Gliński.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Gliński (wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu)
Data emisji: 16.11.2020
Godzina emisji: 8.45


Czytaj także

Tusk skomentował prace nad szczepionką przeciw COVID-19. Wójcik: to kpiny

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 09:54
- Kiedy myślę, że Donald Tusk nic głupszego nie napisze, on jednak wspina się na wyżyny swoich możliwości i wrzuca kolejnego tweeta tego rodzaju. To są rzeczy niedopuszczalne, widać, że ten człowiek bawi się, kpi... To żenujące - komentował w Programie 3 Polskiego Radia minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik, odnosząc się do wpisu byłego premiera na Twitterze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skandaliczne sytuacje". Błażej Spychalski o zamieszkach podczas Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 09:00
– Zadymy podczas Marszu Niepodległości nie powinny mieć miejsca – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Konieczny: dzienna liczba zgonów na COVID-19 w Polsce jest nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 09:00
– W tej chwili głównym problemem opieki zdrowotnej jest zapaść systemu związanego z leczeniem innych chorób niż COVID-19 – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, senator Lewicy.
rozwiń zwiń