Paweł Kukiz: bardzo dobrze, że polskie władze zawetowały powiązanie budżetu z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 09:00
– Można obawiać się sytuacji, w której "dobrze, dostaniecie pieniądze, ale pod warunkiem, że zrobicie to, co my wam każemy" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Polskie Radio

 Polskie władze zrobiły bardzo dobrze, że zawetowały powiązanie budżetu z praworządnością  ocenił gość radiowej Trójki.


Posłuchaj
13:45 PR3_SP3_2020_11_18-08-45-23_for_media.mp3 Paweł Kukiz: bardzo można obawiać się sytuacji "dobrze, dostaniecie pieniądze, ale pod warunkiem, że zrobicie to, co my wam każemy" (Salon polityczny Trójki)

 Wszyscy doskonale wiemy, że największe moce sprawcze w UE mają dwa państwa Niemcy i Francja, a wiele państw nie ma tak traumatycznych wydarzeń jak Polska i nie bardzo rozumie co to znaczy utrata suwerenności, jak bardzo jesteśmy na to czuli  dodał polityk.

Michał Wójcik EN 1200.jpg
Łączenie praworządności z budżetem UE. Wójcik: nie zgadzamy się na przehandlowanie suwerenności

Lider Kukiz'15 odniósł się także do reformy sądownictwa w Polsce.  Mogę się nie zgadzać z formą przeprowadzania w tej chwili reformy sądownictwa przez PiS, ale Prawo i Sprawiedliwość nie jest wieczne i ten problem jeżeli się z czymś nie zgadzam, być może uda się naprostować w kolejnej kadencji, czy to przeze mnie, czy kogoś innego  ocenił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Natomiast w sytuacji, kiedy zasadą stałoby się przydzielanie budżetu unijnego pod warunkiem możliwości wtrącania się w wewnętrzne sprawy Polski, to można to porównać, być może to za mocne porównanie - do nowoczesnej formy zaborów  powiedział Paweł Kukiz.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (poseł, Kukiz'15)
Data emisji: 18.11.2020
Godzina emisji: 8.45

pg/kr

Czytaj także

Wojciech Konieczny: dzienna liczba zgonów na COVID-19 w Polsce jest nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 09:00
– W tej chwili głównym problemem opieki zdrowotnej jest zapaść systemu związanego z leczeniem innych chorób niż COVID-19 – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, senator Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie są pieniądze dla celebrytów, wątpliwe przypadki wyjaśnimy". Piotr Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 09:25
– Apeluję o uczciwość debaty. To nie są pieniądze dla celebrytów, ale dla firm, które zatrudniają ludzi – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, odnosząc się do kontrowersji ws. Funduszu Wsparcia Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: jestem zasmucony działaniami opozycji wbrew polskim interesom

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:55
– Prezydent Andrzej Duda wspiera stanowisko rządu w sprawie unijnego budżetu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń