Müller: niezwłocznie po tym, gdy dotrą do nas pierwsze dostawy, będziemy gotowi, by rozpocząć szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 09:30
– To najlepszy sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Polskie Radio
1200_szczepionka_PAP.png
"Trzeba zaszczepić co najmniej 70 proc. społeczeństwa". Prof. Kuchar o skutecznej walce z pandemią

– Szczepienia będą dobrowolne. Niezwykle istotne jest uświadamianie, że szczepionka jest skutecznym sposobem na to, by przeciąć transmisję wirusa pomiędzy osobami, zabezpieczyć nas wszystkich – tłumaczył rzecznik rządu. – Należy uświadamiać, pokazywać korzyści wynikające ze szczepień – mówił.

Czytaj także:

– Niezwłocznie po tym, gdy szczepionka będzie dopuszczona i gdy dotrą do nas pierwsze dostawy, będziemy gotowi, by rozpocząć szczepienia – zapewnił.

Posłuchaj
13:43 2020_12_03 08_44_40_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Piotr Muller: należy uświadamiać, pokazywać korzyści wynikające ze szczepień (Salon polityczny Trójki)

Piotr Müller przestrzegał również przed łamaniem przepisów obowiązujących w związku z pandemią. – Przedsiębiorstwa, które łamią zalecenia sanitarne, po ukaraniu stracą możliwość korzystania z tarczy antykryzysowej – zaznaczył.

Horban 1200.jpg
Horban o szczepionce na COVID-19: odporność będzie się utrzymywała przez wiele lat

Szczepionka coraz bliżej

Brytyjski rząd poinformował, że szczepionka opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech uzyskała zgodę agencji ds. regulacji leków i produktów zdrowotnych MHRA na dopuszczenie do użycia, a szczepienia rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska ma złożone zamówienia na 45 mln dawek szczepionki na COVID-19  będą one darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

***

***

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 03.12.2020
Godzina emisji: 08.44

pb/pr

Czytaj także

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce. Sprawdź najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:33
Proces szczepień przeciwko COVID-19 będzie przebiegał w czterech krokach: rejestracja online, zgłoszenie do punktu szczepień, szczepienie i obserwacja oraz powtórzenie procesu - poinformowała w środę Kancelaria Premiera. W piątek rusza nabór podmiotów, które zajmą się organizacją punktów szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczenia epidemiczne w Polsce. Od dziś obowiązuje szczegółowe rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:10
Od dzisiaj obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie liczy 20 stron i jest bardzo szczegółowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatki dla medyków za walkę z COVID-19. Niedzielski rozwiewa wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 21:53
- Forma zatrudnienia nie ma znaczenia przy wypłacie dodatków dla medyków walczących z COVID-19 - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że dodatki przysługują pracownikom etatowym i pracującym w systemie godzinowym. 
rozwiń zwiń