"Prezydent rozważa kilku kandydatów". Paweł Sałek o Radzie Mediów Narodowych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 09:30
– Prezydent rozważa tę sprawę, rozważa kilku kandydatów do Rady Mediów Narodowych. Jest jeszcze czas, termin nie został zatwierdzony. Dyskusja na ten temat trwa, prezydent konsultuje tę decyzję. Prosimy o chwilę cierpliwości – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. ochrony środowiska
Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. ochrony środowiskaFoto: PAP/Tytus Żmijewski
mkb-mp-collage-280okk_ok .jpg
Opozycja chce likwidacji Rady Mediów Narodowych. Kuriozalny wpis Kidawy-Błońskiej i odpowiedź senatora PiS

– Prezydent indywidualnie rozpatruje tę kwestię, jest kilka osób, które są rozważane do powołania. Trzeba jeszcze chwilę poczekać – zaznaczył gość Programu 3 Polskiego Radia.

Posłuchaj
13:29 2020_12_04 08_44_59_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Paweł Sałek: Prezydent konsultuje decyzję ws. kandydata do Rady Mediów Narodowych (Salon polityczny Trójki)

Czytaj także:

Miejsce w 5-osobowej Radzie Mediów Narodowych zostało zwolnione w sierpniu po rezygnacji Grzegorza Podżornego, który został zgłoszony w 2016 r. przez ówczesny klub Kukiz'15 i został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wygaśnięcie członkostwa Podżornego nastąpiło dopiero po nowelizacji ustawy o Radzie Mediów Narodowych.

W składzie Rady Mediów Narodowych jest obecnie zatem czterech członków: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk i Juliusz Braun.

Senatorowie przyjęli w czwartek projekt prawa uchylającego ustawę o Radzie Mediów Narodowych, likwidującego RMN i przenoszącego jej kompetencje na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Senatorowie uznali RMN za "pozakonstytucyjną".

Za projektem ustawy głosowało 49 senatorów, 48 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Senacki projekt ustawy zostanie teraz skierowany do Sejmu.

"Bądźmy precyzyjni..."

Kwestię decyzji Senatu doprecyzował m.in. Marek Pęk, tłumacząc wicemarszałek Sejmu Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, że "Senat podjął uchwałę". "Ustawą ten projekt stanie się w przypadku uchwalenia go przez Sejm, a do tego bardzo daleka droga".

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Sałek (doradca prezydenta)
Data emisji: 04.12.2020
Godzina emisji: 08.44

pb/pr

Czytaj także

"Różnice okazały się fundamentalne". Władysław Kosiniak-Kamysz o rozpadzie Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 09:40
– Różnice w podejściu do UE okazały się fundamentalne. My, jako PSL, jesteśmy za pogłębioną integracją europejską i przyjęciem budżetu. W bardzo ważnym głosowaniu rozjechaliśmy się – inaczej zagłosowali posłowie Kukiz'15, inaczej politycy PSL-u – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: niezwłocznie po tym, gdy dotrą do nas pierwsze dostawy, będziemy gotowi, by rozpocząć szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 09:30
– To najlepszy sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Likwidacja Rady Mediów Narodowych? Senat przyjął projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 11:46
Likwidację Rady Mediów Narodowych oraz przeniesienie jej kompetencji na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zakłada senacki projekt ustawy o uchyleniu ustawy o Radzie Mediów Narodowych, który w czwartek poparł Senat. Teraz projekt zostanie skierowany do Sejmu. Za projektem ustawy głosowało 49 senatorów, 48 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.
rozwiń zwiń