Paweł Kukiz o negocjacjach budżetu UE: pokazują, jak bardzo skompromitowała się "totalna opozycja"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 09:40
– Cały ten teatr i spektakl, które zrobiło PSL z Platformą, widać, że było psu na budę potrzebne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Lider ugrupowania Kukiz15 Paweł Kukiz
Lider ugrupowania Kukiz'15 Paweł KukizFoto: PR/Mateusz Malinowski

– Cała ta sytuacja pokazuje, wczorajsze informacje, jak bardzo skompromitowała się "totalna opozycja", w tym również PSL, który histeryzował o polexicie i zdradzie narodowej – ocenił gość radiowej Trójki.


Posłuchaj
12:51 _PR3_SD_2020_12_11-08-45-24_for_media.mp3 Paweł Kukiz: dla mnie dyplomatyczną katastrofą były działania poprzednich ekip, które doprowadzały do takiego poddaństwa względem Unii (Salon polityczny Trójki)

 

– Mam pewną satysfakcję, bo od tygodni mówiłem publicznie, w mediach, że jestem przekonany, że dojdzie do kompromisu i pieniądze zostaną Polsce przyznane. Cały ten teatr i spektakl, które zrobiło PSL z Platformą, widać, że było psu na budę potrzebne – powiedział lider Kukiz'15.

Szczyt UE PAP (2)-1200.jpg
"Dobry budżet i klarowne zasady". Rzecznik rządu skomentował konkluzje po szczycie UE

"Daj palec, a odgryzą ci rękę"

Polityk mówił o rozważanej przez UE zasadzie, która jego zdaniem jest nieakceptowalna. – Nie ma nic gorszego, niż gdybyśmy przeszli do porządku dziennego nad takim bardzo nieprecyzyjnym określeniem praworządności, w myśl przysłowia "daj palec, a odgryzą ci rękę", a tak mogłoby się zdarzyć – powiedział Paweł Kukiz.

– Konkluzje nie są twardym prawem, ale mimo wszystko w jakiś sposób odraczają w razie czego możliwość zastosowania bardzo nieprecyzyjnej definicji praworządności przy podziale budżetu. Są pieniądze, jest wszystko w porządku, osiągnęliśmy tyle, ile mogliśmy osiągnąć – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Ja nie chcę być lubiany, ja chcę osiągać cele, chcę, żeby Polska była silnym państwem, natomiast działania opozycji, z którymi mieliśmy ostatnio do czynienia, to wręcz obrona nieprecyzyjnego zapisu o łączeniu budżetu z praworządnością, która działałaby również w czasach, kiedy już Ziobro ministrem nie będzie  mówił Paweł Kukiz.

Odnosząc się do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, ocenił, że "być może otwiera się okienko do realizacji któregoś z postulatów Kukiz’15, niezmiennych od 2015 roku". – Być może sytuacja polityczna w taki sposób się ukształtuje, że w zamian za poparcie pewnych projektów PiS czy Zjednoczonej Prawicy, ze względu na arytmetykę sejmową, uda się wynegocjować np. sędziów pokoju czy dzień referendalny, czy parę innych spraw – zaznaczył.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (poseł, Kukiz'15)
Data emisji: 11.12.2020
Godzina emisji: 8.45

pg/kr

Czytaj także

Wojciech Konieczny: dzienna liczba zgonów na COVID-19 w Polsce jest nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 09:00
– W tej chwili głównym problemem opieki zdrowotnej jest zapaść systemu związanego z leczeniem innych chorób niż COVID-19 – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, senator Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie są pieniądze dla celebrytów, wątpliwe przypadki wyjaśnimy". Piotr Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 09:25
– Apeluję o uczciwość debaty. To nie są pieniądze dla celebrytów, ale dla firm, które zatrudniają ludzi – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, odnosząc się do kontrowersji ws. Funduszu Wsparcia Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: jestem zasmucony działaniami opozycji wbrew polskim interesom

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:55
– Prezydent Andrzej Duda wspiera stanowisko rządu w sprawie unijnego budżetu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń