Zandberg: jestem zwolennikiem powszechnych, obowiązkowych szczepień

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 09:21
– Ja mogę zadeklarować, że jak najbardziej się zaszczepię – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg z Lewicy. Dodał, że zachęca wszystkich do tego, żeby dali się zaszczepić.
Adrian Zandberg
Adrian ZandbergFoto: PR

Jego zdaniem "im szybciej szczepionki zostaną wdrożone w Polsce, im szybciej wystarczająca część populacji przejdzie szczepienia, tym szybciej będziemy mogli o tej pandemii zapomnieć".

czarnek 1200 free.jpg
Mininster edukacji: możliwy już powrót do szkół. Szczepienia nauczycieli go przyspieszą

– Głównych kłopotów, jeżeli chodzi o krytykę w tym momencie, pan minister zdrowia może się spodziewać wewnątrz własnego gabinetu, bo z tego co zauważyłam, na przykład pan minister Kowalski robi, co może, żeby publicznie storpedować rządową strategię zachęcania do szczepień, publicznie opowiadając, że sam się szczepić nie będzie – stwierdził Zandberg. Dodał, że "to minister zdrowia odpowiada za tę strategię i za jej rezultaty".


Posłuchaj
13:12 2020_12_15 08_44_55_PR3_Salon_Polityczny_Trojki_for_media.mp3 Adrian Zandberg: im szybciej szczepienia zostaną wdrożone, tym szybciej zapomnimy o COVID-19 (Salon Polityczny Trójki)

Pytany o to, czy szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe, odpowiedział, że "to zależy od skuteczności tego, jak ministerstwo będzie zachęcało do szczepień dobrowolnych". – Jak na razie obawiam się, że idzie to słabo – stwierdził. – Jestem zwolennikiem powszechnych, obowiązkowych szczepień – zaznaczył.

Czytaj także:

W audycji rozmawiano także o sytuacji w Amazonie. – Dzisiaj rano stanęły magazyny Amazona we Wrocławiu, tam trwa w tym momencie protest. To jest protest pracowników, którzy upominają się o to, żeby przestać ich traktować jak tanią siłę roboczą. To jest potężny kłopot – skomentował Zandberg. Podkreślił, że "warto wyrazić solidarność". Podkreślił przy tym, że "w tej sprawie nie wystarczy działanie w jednym kraju".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Adrian Zandberg (Lewica)
Data emisji: 15.12.2020
Godzina emisji: 8.44

itom

Czytaj także

Narodowy Program Szczepień. Anna Kwiecień: teraz najważniejsze, abyśmy umieli skutecznie przekonać Polaków

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 20:02
- Narodowy Program Szczepień to nie są tablice mojżeszowe. To jest dokument który musi być korygowany w miarę realizacji programu, gdy się okaże, że jest jakiś słaby punkt - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł Anna Kwiecień (PiS). W "Debacie Jedynki" o konieczności szczepień mówiła również senator Alicja Chybicka (senator PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak długo potrwają obostrzenia covidowe? Wiceminister zdrowia nie pozostawił wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 20:23
- Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że szczepionka się pojawi, to do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja - zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń