"Nie rodzi wątpliwości natury etycznej". Ks. prof. Mazurkiewicz o szczepionce przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 09:00
- Zaszczepiłbym się przeciw koronawirusowi. Ta szczepionka nie rodzi wątpliwości natury etycznej - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mongkolchon Akesin/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 26 grudnia, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, szczepionki przeciwko COVID-19 dotrą do Polski, a pierwsze szczepienia odbędą się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Posłuchaj
12:41 TROJKA Salon niepolityczny Trojki 12_24_2020.mp3 Ks. prof. Piotr Mazurkiewicz: księża nie są antyszczepionkowcami (Salon niepolityczny Trójki)

 

Najpierw zaszczepione zostaną osoby z "grupy zero", czyli m.in. personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych.

1200_pielęgniarka_shutterstock.jpg
Jako pierwsza szczepionkę przeciw COVID-19 przyjmie pielęgniarka. 27 grudnia rusza program szczepień

"Księża nie są antyszczepionkowcami"

M.in. na temat szczepień przeciw COVID-19 mówił w Programie 3 Polskiego Radia ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz. - Troska o własne zdrowie jest powiązana z troską o dobro, zdrowie i życie bliźniego - tłumaczył.

Ksiądz wskazywał, że preparat, który ma zwalczać koronawirusa, nie wzbudza zastrzeżeń pod kątem etyki. - Szczepionka, która nie budzi wątpliwości etycznych, to taki preparat, do którego produkcji nie używano materiału pochodzącego z ludzkich embrionów - powiedział. - Księża nie są antyszczepionkowcami - dodał także.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz
Data emisji: 24.12.2020
Godzina emisji: 8.45

ks/mk

Czytaj także

"Zdrowych i spokojnych świąt". Bożonarodzeniowe życzenia od marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 04:00
- Nawet jeśli ze względu na pandemię nie wszyscy spotkamy się przy wigilijnym stole, to spędźmy Święta w poczuciu jedności, szacunku dla drugiego człowieka i wzajemnego wsparcia - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki przekazując życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczenia w święta i sylwestra. Poseł PiS: prawo nie jest tworzone dla służb, ale dla ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 09:04
- To prawo nie jest tworzone dla policjantów czy służb, ale dla ludzi. Każdy świadomy Polak ma wiedzę, że jeśli jest prawo to trzeba go przestrzegać - powiedział poseł PiS Krzysztof Lipiec. Z kolei poseł PO Jarosław Urbaniak uważa, że nie wszędzie ograniczenia wprowadzone przez rząd będą przestrzegane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Horban: rok 2021 może być rokiem końca pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 08:30
- Jeżeli uda nam się zaszczepić większość ludzi powyżej 60 roku życia, będziemy w połowie drogi do zwycięstwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban, specjalista chorób zakaźnych, szef zespołu doradców premiera ds. zwalczania pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń