Bosak: osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, pewnie powinny się zaszczepić

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:07
Lider Konfederacji Krzysztof Bosak mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że "osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, pewnie powinny się zaszczepić na koronawirusa". - Natomiast powinny podejmować decyzję po konsultacji ze swoim lekarzem, a nie z dziennikarzem czy politykiem - ocenił.
Krzysztof Bosak
Krzysztof BosakFoto: PAP/Mateusz Marek

szczepionka PAP 1200.jpg
Dr Zaczyński: dopóki się nie wyszczepimy, transmisja koronawirusa nadal nam grozi

Krzysztof Bosak w odpowiedzi na pytanie o szczepienia na koronawirusa stwierdził, że "od wielu dni cierpliwie unika bycia wmanewrowywanym w doradzanie ludziom, jak mają się leczyć, bo nie jest lekarzem, tylko politykiem". 

Gość radiowej Trójki zapytany o opinie lekarzy, którzy zalecają szczepienia, mówił, że nie słyszał, iż to jest jedyne narzędzie, by wrócić do normalności. – To brzmi jak jakaś futurologia. Słyszałem głosy cytujące badania producentów, że zmniejsza to prawdopodobieństwo ciężkiego zachorowania – podkreślił lider Konfederacji.


Posłuchaj
14:48 2020_12_30 08_44_47_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Krzysztof Bosak: osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, powinny się zaszczepić na koronawirusa po konsultacji z lekarzem (Salon polityczny Trójki)

 

Propaganda covidowa

Polityk zaznaczył ponadto, że jeżeli wielu lekarzy mówi, iż szczepionka jest jedynym narzędziem do walki z pandemią - takie opinie przytoczył prowadzący audycję - to "nie będzie potrzebny żaden przymus, żadne zachęty, które rząd nam projektuje i przeciwko którym będziemy protestować".

– Dotarły do nas sygnały od żołnierzy zawodowych, że przesłano pismo (…) o tym, że ci, którzy nie będą się szczepić, będą mieć odmawiane awanse  dodał.

Bosak ocenił również, że "obecne stężenie propagandy związanej ze szczepionkami na COVID-19 przybrało taką postać, że osiągnie efekt przeciwny do zamierzonego".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Data emisji: 30.12.2020
Godzina emisji: 8.44

pkur/kr

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: wierzę w szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 09:00
– Nie należy obawiać się szczepień – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że "zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi eliminuje ryzyko choroby do zera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny dzień szczepień przeciwko COVID-19. Wzajemnie zaszczepią się Grodzki i Karczewski

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 06:53
Wtorek będzie kolejnym dniem szczepień przeciwko COVID-19. Rozdysponowane mają zostać ostatnie fiolki z pierwszej partii szczepionek, która dotarła do Polski w piątek w nocy i część z drugiej, poniedziałkowej dostawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka w czasie pandemii. Terlecki: rok szkolny jest w jakimś sensie stracony

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 09:07
– W największym stopniu dotknęło to najmłodsze dzieci, którym odebrano możliwość kontaktu społecznego, przez to, że szkoły są zamknięte – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu odniósł się w ten sposób do kwestii organizacji czasu dzieci i młodzieży w trakcie pandemii.
rozwiń zwiń