Rozporządzenie KE ws. praworządności. Kaleta: w terminie do dwóch miesięcy zostanie złożona skarga

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 09:23
– Rozporządzenie pozwala Komisji Europejskiej pod presją finansową ingerować w funkcjonowanie organów polskiego państwa. Tego polska konstytucja nie przewiduje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Ziobro PAP-1200.jpg
Ziobro: zwrócę się do TK o stwierdzenie niezgodności z konstytucją rozporządzenia KE ws. praworządności

Zbigniew Ziobro w poniedziałek zapowiedział, że jako prokurator generalny wystąpi do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego stosowania mechanizmu praworządności.


Posłuchaj
13:55 PR3_MPLS 2021_01_05-08-44-58_for_media.mp3 Sebastian Kaleta: w terminie do dwóch miesięcy zostanie złożona skarga (Salon polityczny Trójki)

 

Zdaniem Sebastiana Kalety działanie lidera Solidarnej Polski jest po to, aby "bezprawne, niezgodne z polską konstytucją rozporządzenie UE ws. praworządności nie było stosowane". – Rozporządzenie pozwala KE pod presją finansową ingerować w funkcjonowanie organów polskiego państwa. Tego polska konstytucja nie przewiduje – powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia dodał, że "w terminie do dwóch miesięcy zostanie złożona skarga". – Zarzuty są konstruowane i będzie to mocny akt oskarżenia wobec tego bezprawia – przyznał.

Salon Polityczny Trójki - Sebastian Kaleta/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Sebastian Kaleta (Solidarna Polska)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 8.45

dn/kr

Czytaj także

"Motywowany politycznie". Wiceszef PO o wniosku Zbigniewa Ziobro ws. Joanny Scheuring-Wielgus

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 09:00
– Wydaje mi się, że jest to motywacja czysto polityczna, a nie działanie uczciwego Prokuratora Generalnego. Swoją drogą trzeba by się przyjrzeć temu przepisowi, który daje możliwość karania za takie rzeczy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Odniósł się do wniosku Zbigniewa Ziobro o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: na początku 2021 roku powstanie fundusz zabezpieczający zaszczepione osoby

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 09:42
– Chcemy, aby powstał centralny fundusz zabezpieczający osoby, które poddały się szczepieniom, a u których wystąpiłyby skutki uboczne. Odpowiedzialność weźmie za nie wówczas państwo polskie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Takie sytuacje są naganne". Anna Maria Żukowska o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 09:23
– Jestem tym faktem rozgoryczona, takie sytuacje są naganne i nie powinny mieć miejsca. Nie tłumaczy tego wyjaśnienie, "żeby dawka się nie zmarnowała" – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska (Lewica), komentując szczepienie poza kolejnością osób spoza grupy zero.
rozwiń zwiń