Piotr Müller: utrzymanie i ew. modyfikacja obecnych obostrzeń to wariant najbardziej prawdopodobny

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:30
– Analizy nie są optymistyczne. Najprawdopodobniejszy wariant to utrzymanie obecnych obostrzeń, z ewentualnymi modyfikacjami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Polskie Radio

Piotr Müller był gościem Beaty Michniewicz w "Salonie Politycznym Trójki". Rzecznik rządu zwracał uwagę na to, że istnieje realne ryzyko zwiększania się ilości zachorowań już w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj
14:33 2021_01_08 08_45_07_PR3_Salon_Polityczny_for_media.mp3 Piotr Müller: obostrzenia zostaną, ale będą modyfikacje (Salon Polityczny Trójki)
 

– Dzisiaj, najpóźniej w poniedziałek, przedstawimy rekomendacje dla szkół – powiedział.

koronawirus 1200 shutterstock.jpg
"To efekt spotkań świąteczno-noworocznych". Lekarz o wzroście zachorowań na COVID-19

Modyfikacje złagodzą czy zaostrzą obostrzenia?

Rzecznik rządu wskazywał, że analizy nie są optymistyczne i najprawdopodobniejszy wariant to utrzymanie obecnych obostrzeń, z ewentualnymi modyfikacjami.

– Ogniska koronawirusa są rozproszone po całej Polsce, więc wszelkie zasady będą wprowadzane jednolicie dla całej Polski – poinformował słuchaczy.

Czytaj także:

Polityk podkreślał, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji ws. obostrzeń. – Nie możemy wykluczyć żadnego wariantu. Obostrzenia mogą zostać złagodzone lub zaostrzone. Omówimy to dziś podczas spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – mówił.

covid szczepionka free shutt 1200 .jpg
Rośnie gotowość do szczepienia się przeciw COVID-19 wśród Polaków. Nowy sondaż

Co z propozycją Gowina, aby 18 stycznia uwolnić handel?

Piotr Müller odniósł się także do propozycji Jarosława Gowina, aby 18 stycznia uwolnić handel. - Otwarcie handlu to ryzyko zwiększenia ilości zachorowań, a jego zamknięcie to ograniczenia pewnej części życia gospodarczego. Nie jest to łatwa decyzja - tłumaczył.

Czytaj także:

Rzecznik mówił także o ewentualnym zakupie szczepionek poza Unią Europejską. – Jeżeli chodzi o zakup szczepionek poza mechanizmem w ramach Unii Europejskiej, podjęliśmy działania. Nie chcę o nich mówić, ponieważ to towar deficytowy w skali światowej – dodał.

Salon polityczny Trójki - Piotr Müller/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 08.01.2021
Godzina emisji: 8.45

ks/kr


Czytaj także

Lekarz z WUM ujawnia: zachęcano nas, żeby na szczepienia wziąć kolegów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:24
- Władze WUM wystosowały do nas pismo, w którym zachęcały do rejestracji na szczepienia. W piśmie była też mowa, żeby zapraszać znajomych i kolegów. To zadziwiająca sytuacja, gdyż kampus ma dziesiątki tysięcy pracowników naukowych i wielu pacjentów z grupy ryzyka - powiedział w rozmowie z portalem tvp.info lekarz pracujący na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Propozycję przyjąłem w dobrej wierze". Kolejny samorządowiec przyznał się do zaszczepienia poza kolejką

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:56
Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska, poinformował, że został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi poza kolejnością. Stwierdził, że zrobił to w dobrej wierze i na prośbę placówki leczniczej. Co ciekawe, kiedy kilka dni temu reporterzy pytali o sprawę samego burmistrza, jak i centrum medyczne, odpowiedzi były zupełnie inne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Samorządy są i będą ważnym partnerem". Dworczyk o Narodowym Programie Szczepień

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:09
- Samorządy są i będą ważnym partnerem, jeśli chodzi o Narodowy Program Szczepień, w dwóch obszarach: wsparcia kampanii informacyjnej i profrekwencyjnej oraz organizacji transportu dla osób z ograniczoną mobilnością - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń