Jan Grabiec: system szczepień w Polsce nie działa w pełni sprawnie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 09:38
– Prawie milion szczepionek jest w Polsce niewykorzystanych, a co kilka dni napływają kolejne. To wzbudza nasz niepokój – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.
Jan Grabiec
Jan GrabiecFoto: PR24/MR

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w naszym kraju zaszczepiono już ponad 200 tysięcy osób. Zastrzega, że możliwości wykonywania szczepień są znacznie większe, lecz ich liczba jest uzależniona od tego ile dawek preparatu zostanie sprowadzonych.

Posłuchaj
13:46 2021_01_11 08_44_58_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Jan Grabiec: osiągnięcie miliona szczepień tygodniowo jest możliwe (Salon polityczny Trójki)

 

Waldemar Kraska 1200 Forum.jpg
Wiceminister zdrowia: pod koniec stycznia rozpoczną się szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia

– System szczepień w Polsce nie działa w pełni sprawnie. Prawie milion szczepionek jest niewykorzystanych i co kilka dni napływają kolejne. To wzbudza nasz niepokój. W sobotę udało się zaszczepić ok. 1200 osób. To pokazuje jak mała jest to skala, skoro mamy ponad 6 tys. punktów. To mniej niż jedno szczepienie na punkt – stwierdził Jan Grabiec.

Rzecznik PO dodał, że "osiągnięcie miliona szczepień tygodniowo jest możliwe". – Żeby to osiągnąć trzeba postawić na decentralizację oraz zaangażowanie podmiotów i samorządów lokalnych – powiedział Jan Grabiec. 

Salon Polityczny Trójki - Jan Grabiec/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Jan Grabiec (rzecznik Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 11.01.2021
Godzina emisji: 8.45

koz/kr


Czytaj także

Wiceminister zdrowia: na początku 2021 roku powstanie fundusz zabezpieczający zaszczepione osoby

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 09:42
– Chcemy, aby powstał centralny fundusz zabezpieczający osoby, które poddały się szczepieniom, a u których wystąpiłyby skutki uboczne. Odpowiedzialność weźmie za nie wówczas państwo polskie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:27
– Poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące. Generalnie rzecz biorąc polska gospodarka w pandemii daje sobie radę relatywnie dobrze na tle innych krajów europejskich – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: utrzymanie i ew. modyfikacja obecnych obostrzeń to wariant najbardziej prawdopodobny

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:30
– Analizy nie są optymistyczne. Najprawdopodobniejszy wariant to utrzymanie obecnych obostrzeń, z ewentualnymi modyfikacjami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego Piotr Müller.
rozwiń zwiń