"System działa. Na początku był gigantyczny napór". Dworczyk o zapisach na szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 09:34
– To jest dobra informacja, że jednak gigantyczne jest zainteresowanie szczepieniami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM po pierwszych godzinach od uruchomienia systemu zapisów i zgłoszeń na szczepienia przeciw COVID-19. 
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Polskie Radio

O północy z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienie dla osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Do wyboru mają oni niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Od piątku również każda inna osoba, bez względu na wiek, ma możliwość zgłoszenia się do szczepienia. 


Posłuchaj
12:57 [ PR3]PR3 (mp3) 15 styczeń 2021 08_45_25_for_media.mp3 Michał Dworczyk: to jest dobra informacja, że jednak gigantyczne jest zainteresowanie szczepieniami (Salon polityczny Trójki)

 

Waldemar Kraska PR1 1200.jpg
"Widzimy bardzo duże zainteresowanie". Wiceminister zdrowia o szczepieniu seniorów

– Na początku był gigantyczny napór na ten system praktycznie wszystkimi kanałami, w ciągu godziny udało się wszystkie, również techniczne problemy, opanować – powiedział Michał Dworczyk, wskazując, że niektórzy spędzili całą noc w Kancelarii, doglądając uruchomienia systemu, a on sam wyszedł po 3 w nocy.

Czytaj także:

Jak ocenił, "to jest dobra informacja, że jednak gigantyczne jest zainteresowanie szczepieniami".

shutterstock szczepionka free 1200.jpg
Europejska Agencja Leków: szczepionki przeciw COVID-19 wymagają stałego nadzoru

– Mimo pojawiających się w "peakach" trudności i korków to system działa. Jestem przekonany, że będzie, jako centralny system rejestracji, dobrze funkcjonował – dodał. 

Polskie Radio/Salon Polityczny Trójki (15.01) - Michał Dworczyk

Szef KPRM wyjaśnił też, jak przebiega procedura dla seniorów po zapisach i pozostałych osób po zgłoszeniu się na szczepienie. Wskazał, że jeśli uda się szybciej zaszczepić wszystkich zainteresowanych seniorów, będzie można wcześniej rozpocząć akcję dla innych grup. Zastrzegł jednocześnie, że jesteśmy ograniczeni dostępnością szczepionek w ramach unijnego porozumienia. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk, szef KPRM
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 8.45

fc

Czytaj także

Afera ws. szczepień poza kolejnością. Polacy wskazali winnych procederu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 10:26
- 44,6 proc. Polaków uważa, że to Warszawski Uniwersytet Medyczny ponosi winę za zamieszanie związane ze szczepieniem poza kolejnością przeciw Covid;17,2 proc. ocenia, że winni są sami zaszczepieni poza kolejnością; a 15,4 proc. wskazuje na rząd - wynika z sondażu Sondaż IBRiS dla Onetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Sprawdź, jak się zarejestrować

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 04:30
O północy z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Do wyboru mają oni niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.
rozwiń zwiń