"Kierunek słuszny, tempo niezadowalające". Konrad Berkowicz o otwieraniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 09:00
– Lockdown to lekarstwo gorsze od choroby. Powoduje bardzo dużo dramatycznych konsekwencji dla gospodarki, a gospodarka to wszystko – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji.
Konrad Berkowicz
Konrad BerkowiczFoto: PR

Od początku lutego część ograniczeń związanych z pandemią zostało zniesionych. W "Salonie politycznym Trójki" działania rządu dotyczące gospodarki w dobie koronawirusa komentował poseł Konfederacji Konrad Berkowicz.

Kosiniak Kamysz 1200.jpg
Kosiniak-Kamysz: jesteśmy reprezentantami przedsiębiorców w Sejmie

Polityk został zapytany o ocenę decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczącej m.in. otwarcia sklepów w galeriach handlowych. W najbliższych dniach mają zostać otwarte kolejne branże, mówi się o otwarciu od połowy lutego hoteli.


Posłuchaj
13:22 PR3_mp3 2021_02_04-08-44-57_for_media.mp3 Konrad Berkowicz: lockdown to lekarstwo gorsze od choroby ("Salon polityczny Trójki")

 

– Jeśli tak rzeczywiście będzie, bo zapowiedzi było dużo i często były niespełniane, to tempo jest niezadowalające, ale kierunek jest dobry – mówił Konrad Berkowicz.

Gość radiowej Trójki został także zapytany o własną ocenę lockdownu – czy w jego opinii powinien mieć on w ogóle miejsce, a jeśli tak, to w jakim tempie byłyby zdejmowane obostrzenia. Konrad Berkowicz odparł, że "lekarstwo nie może być gorsze od choroby".

maląg 1200 free.jpg
Maląg: nie powinniśmy łączyć wyrwy demograficznej z pandemią koronawirusa

– A lockdown to jest lekarstwo gorsze od choroby. Powoduje bardzo dużo dramatycznych konsekwencji dla gospodarki, ale gospodarka to wszystko, więc to też wpływa na finanse związane z ochroną zdrowia, na dostęp do ochrony zdrowia – podkreślił.

Salon Polityczny Trójki - Konrad Berkowicz/Polskie Radio

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Konrad Berkowicz (Konfederacja)
Data emisji: 04.02.2021
Godzina emisji: 08.45

jmo/kr

Czytaj także

Jakub Kulesza: należy natychmiast otworzyć całą gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 09:35
– Tego przede wszystkim potrzebują przedsiębiorcy – możliwości zarabiania. Z wielu obszarów gospodarki nie ma co zbierać, ale trzeba ratować to, co jeszcze można – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: liczę, że dzięki szczepionce, nie będzie lockdownu gospodarczego na cały 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 09:00
– Patrzę z ufnością na szczepionkę, że pandemia wygaśnie i nie będzie lockdownu gospodarczego na cały rok 2021 – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, poseł PiS i szef sejmowej komisji finansów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobolewski: w PiS trwa analiza uzasadnienia orzeczenia TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 09:00
– W niedługim czasie będziemy komunikować o działaniach, które zostaną podjęte. Nie mówię tutaj o konkretach, gdyż każde słowo wypowiedziane w tej chwili będzie traktowane jako pewnik. Dlatego mówię o tych działaniach, które będą podjęte, ale po analizie i po tym, jak już spłyną wszystkie pomysły i propozycje, także ze strony naszych koalicjantów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń