"Teraz jest czas, żeby mówić, co ma się do zaoferowania Polakom". Zandberg o próbie jednoczenia opozycji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 09:15
– Spór polityczny, w najbliższym miesiącach, to będzie spór o to, jak ta Polska ma wyglądać, jak ma wyglądać polska gospodarka, polski rynek pracy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg z Lewicy Razem. 
Adrian Zandberg
Adrian ZandbergFoto: PR

Szef PO Borys Budka i prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, zaproponowali stworzenie "Koalicji 276", czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL.

Chwedoruk.jpg
"Nic nowego w sensie jakościowym". Prof. Rafał Chwedoruk o "Koalicji 276"

– Platforma ma swoje problemy. To oczywiste, że w tym momencie konkurują dosyć mocno o tych samych wyborców z Szymonem Hołownią. Jak sytuacja jest nerwowa, zdarzają się nerwowe ruchy. Ja patrzę na to ze spokojem – powiedział gość rozmowy, odnosząc się do użycia logo swojej partii przez PO bez wcześniejszych konsultacji z ugrupowaniem. – To, na czym powinniśmy się teraz skupić, jako partia opozycyjna, to rozmowa o tym, jak Polska ma wyglądać po pandemii – dodał. 

Posłuchaj
12:10 _PR3_AAC 2021_02_08-08-45-05_for_media.mp3 Adrian Zandberg: teraz jest czas, żeby przedstawiać te propozycje, teraz jest czas, żeby mówić o tym, co ma się do zaoferowania Polakom, Lewica to robi (Salon polityczny Trójki)
 

 Komentując apele dotyczące konieczności zjednoczenia opozycji, Zandberg uznał, że rozmowy o ewentualnej koalicji powinny odbywać się po, a nie przed wyborami. – W demokracji jest tak, że partie polityczne konkurują ze sobą, na programy, na wizje Polski, stają do wyborów, a potem się patrzy, kto ile głosów zdobył i w oparciu o te realne mandaty formuje się jakąś większość rządzącą. My tak na to patrzymy – powiedział. 

– Teraz jest czas, żeby przedstawiać te propozycje, teraz jest czas, żeby mówić o tym, co ma się do zaoferowania Polakom, Lewica to robi – stwierdził. 

Salon Polityczny Trójki - Adrian Zandberg/Polskie Radio

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Adrian Zandberg (Lewica Razem)
Data emisji: 08.02.2021
Godzina emisji: 08.45

kb/kr

Czytaj także

Sellin o znoszeniu obostrzeń: jestem za otwieraniem, ale zdrowie i życie Polaków jest ważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 09:30
– Każdej branży będziemy pomagać do końca pandemii, ale nie wiemy, kiedy ona się zakończy – mówił w Trójce Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabrakło otwartej komunikacji". Jacek Bury o "Koalicji 276"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 15:36
- Ze strony Platformy Obywatelskiej zabrakło otwartej komunikacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Bury, senator niezależny, związany z Ruchem Polska 2050. Dodał, że KO "trzymało tą całą swoją akcję w jakiejś tajemnicy i dowiedzieliśmy się tak naprawdę z tego wystąpienia, co proponują".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie spełniła oczekiwań". Prof. Henryk Domański o konwencji Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 17:55
- Od kilku dobrych tygodni, w związku z 20-leciem PO, oczekuje się sformułowania programu, wskazania na nowe rzeczy. Tymczasem to, z czy mieliśmy do czynienia, to była prezentacja slajdów z postulatami, które znamy od 2015 r., bez ostatecznej konkluzji. Nie było to nic nowego - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański, socjolog (PAN).
rozwiń zwiń